Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 23.08.2016 16:08
Resident Evil 4 HD na PlayStation 4 i Xbox One wygląda źle. Capcom ponownie się nie postarał
1189V

Resident Evil 4 HD na PlayStation 4 i Xbox One wygląda źle. Capcom ponownie się nie postarał

Japończycy odgrzali kolejną odsłonę truposzy, ale najnowszy materiał potwierdza wcześniejsze obawy. Gra nie prezentuje oczekiwanej jakości, ponieważ deweloperzy nie zajęli się odrestaurowaniem całej produkcji. 

Capcom nie traci czasu. Firma w przyszłym tygodniu wrzuci na rynek Resident Evil 4 HD. Produkcja początkowo zadebiutowała na szóstej generacji, następnie firma wrzuciła grę na urządzenia mobilne, później na siódmą generację, a 30 sierpnia pozycja wskoczy na PlayStation 4 i Xboksa One.

Od pierwszego debiutu minęło już ponad 11 lat, więc nie trudno zgadnąć, że gra się zestarzała. Twórcy i tak przygotowują najnowszą odsłonę z wersji „HD” (2011 rok), ale i tak ekipa zajmująca się pozycją powinna się lepiej postarać. Największym problemem jest otoczenie, które wygląda po prostu źle.

Sytuacja z Japończykami jest o tyle zabawna, że przecież zespół potrafi odświeżać. Dobrym przykładem jest na pewno Resident Evil HD (2015) – ubiegłoroczna odsłona wyglądała naprawdę nieźle. Oczywiście trzeba odróżnić kotlet od kotleta, ale szkoda, że zespół w przypadku czwórki nie zajął się pełnym odrestaurowaniem. 

Źródło: YouTube.com

Tagi: capcom gameplay resident evil 4 hd