Bartosz Dawidowski Bartosz Dawidowski 19.08.2016 11:23
"Niespójny bełkot" - recenzenci ostro krytykują Kingsglaive: Final Fantasy XV
1271V

"Niespójny bełkot" - recenzenci ostro krytykują Kingsglaive: Final Fantasy XV

Kingsglaive miało być wspaniałym wprowadzeniem do początkowych wydarzeń Final Fantasy XV. Niestety wygląda na to, że szykuje się jednak kolejna kinowa porażka w wykonaniu Square Enix...

Pamiętacie jak rozczarowujący okazał się film "The Spirits Within" a później "Advent Children"? Niestety wygląda na to, że z podobną sytuacją mamy do czynienia w przypadku filmu "Kingsglaive: Final Fantasy XV". Recenzenci ostro krytykują ten obraz, który jest aktualnie dostępny w wybranych amerykańskich kinach.

O ile warstwa wizualna filmu jest nienaganna i potrafi naprawdę zachwycić, to już scenariusz filmu krytykowany jest przez wszystkich recenzentów. Fabuła Kingsglaive ma być „bełkotliwym zlepkiem chaotycznych pomysłów".

Wygląda na to, że Square Enix popełnia ten sam błąd co w FFXIII, tworząc zbyt oderwane od ludzkich doświadczeń, niepotrzebnie zakręcone scenariusze. I z taką krytyką film spotyka się nie tylko ze strony dziennikarzy, którzy na co dzień oceniają wyłącznie "zwykłe" filmy. Dzieło krytykowane jest nawet przez takie redakcje jak IGN, która wystawiła obrazowi ocenę 6.9/10. Na portalu RottenTomatoes film może się obecnie "pochwalić" średnią oceną 9%. Recenzji film zebrał dopiero 11, ale to w tym momencie jeden z gorszych wyników, jakie ostatnio notuje portal RottenTomatoes. Dla porównania Sucide Squad zebrało 26% pozytywnych głosów.

 

Źródło: https://www.rottentomatoes.com/m/kingsglaive_final_fantasy_xv_2016/

Tagi: film Final Fantasy XV Kingsglaive recenzje