Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 11.08.2016 17:34
Vito Scaletta z Mafia II bohaterem zwiastuna Mafia III. Protagonista ma nową rodzinę
1054V

Vito Scaletta z Mafia II bohaterem zwiastuna Mafia III. Protagonista ma nową rodzinę

Hangar 13 zdecydowało się umiejscowić Mafia III w Nowym Bordeaux, a głównym bohaterem powieści został Lincoln Clay. Autorzy nie odcinają się w zupełności od poprzednich odsłon serii, ponieważ w najnowszej opowieści pojawi się Vito Scaletta.

Vito Scaletta urodził się w biednej, włoskiej rodzinie. Protagonistę poznaliśmy bliżej w Mafia II, ponieważ gracze wcielili się właśnie w tę postać. Bohater powróci w najnowszej opowieści, ale będzie tylko i wyłącznie pomocnikiem Lincolna Clay’a. Doświadczony gangster został wygnany przez mafię, wystawiony przez przyjaciół i postanowił pomścić tę wielką zdradę dołączając do nowej rodziny. Vito w trakcie swojej opowieści wspomoże „młodą krew”. 

"To człowiek, którego dręczą demony przeszłości. Pnąc się w szeregach mafii widział już chyba wszystko. Został wysłany z Empire Bay przez tamtejszą Komisję do Nowego Bordeaux. Pozostaje lojalny nawet w sytuacji bez wyjścia. Co w końcu sprawi, że wystąpi przeciwko włoskiej mafii, której służył tak długo? Lincoln Clay – i żądza zemsty za przyjaciela."

 

Deweloperzy nie boją się zmian, ale dobrze, że choć w takim stopniu odwołują się do wyjątkowej Mafia II. Już wcześniej dowiedzieliśmy się, że między innymi Scaletta będzie naszym pomocnikiem podczas wymagających misji – Clay otrzyma możliwość dzwonienia do kompanów, którzy wspomogą go w trudnych chwilach.

Kilka godzin temu otrzymaliśmy bardzo przyjemny materiał prezentujący mapę oraz krwawą rozgrywkę z Mafia III. Film znajdziecie w tym miejscu.

Źródło: Informacja prasowa

Tagi: 2K Games hangar 13 mafia III trailer zwiastun