Igor Chrzanowski Igor Chrzanowski 05.08.2016 11:58
Overwatch ma już 15 milionów graczy! A Activision-Blizzard dodatnie wyniki finansowe
553V

Overwatch ma już 15 milionów graczy! A Activision-Blizzard dodatnie wyniki finansowe

To, że spółka składająca się z dwóch wielkich firm osiąga dobre rezultaty to nic nowego. Zawsze w czasie gdy jednej wiedzie się gorzej, ta druga ciągnie oboje do góry. 

Jednakże w tym przypadku możemy mówić o dobrej pracy obydwu podmiotów. Zgodnie z wynikami finansowymi jakie opublikowała spółka, wiedzie się jej nawet lepiej niż dobrze. 

Po pierwsze zapisane rezultaty przewyższyły oczekiwania włodarzy Activision-Blizzard, więc jest się z czego cieszyć. Ponadto najnowsza marka Zamieci zdobyła już uznanie 15 milionów graczy, przebijając tym samym rekord ustanowiony przez Diablo III jako najszybciej sprzedającej się gry PC. 

Według statystyk "Miesięcznie Aktywnych Użytkowników" w ciągu kwartału w gry obu firm grano 491 milionów razy nabijając przy tym 10 miliardów godzin rozgrywki! Samo Overwatch nabiło aż 500 milionów - a przypomnijmy, że gra jest dostępna dopiero od nieco ponad 2 miesięcy.

Zarobki firm też są niczego sobie. Wpłaciliśmy im na konto już około 900 milionów dolców. Tyczy się to każdej gry - nawet Candy Crush Saga, które to kiedyś kupiło Activision. Wszystkie tytuły spółki zaliczają wzrosty kwartał do kwartału i rok do roku. 

Tagi: