Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 03.08.2016 20:31
Pokemon GO zarobiło już ponad 160 milionów dolarów? Pierwszy legendarny Pokemon wciąż nie zadebiutował
1999V

Pokemon GO zarobiło już ponad 160 milionów dolarów? Pierwszy legendarny Pokemon wciąż nie zadebiutował

Włodarze Niantic Labs nie mogą narzekać na brak zainteresowania Pokemon GO. Chociaż firma po opublikowaniu ostatniej aktualizacji musiała zmierzyć się z bardzo negatywnymi komentarzami, to i tak produkcja odnotowuje fenomenalne wyniki. 

Firma Sensor Tower opublikowała najnowsze wyniki Pokemon Go, według których mieszkańcy Stanów Zjednoczonych spędzają w każdym dniu średnio 26 minut na serwerach – wynik ten jest nieznacznie lepszy od tygodnia przed wprowadzeniem znienawidzonej przez wielu aktualizacji. Mimo, że klienci nie są zadowoleni ze zmian, to i tak bardzo chętnie biegają po miastach i łapią kolejne stworki.

Amerykanie szacują, że Pokemon Go mogło już zarobić około 160 milionów dolarów! Ten wynik jest naprawdę wyśmienity i pokazuje ogromny sukces produkcji. Nie są to oficjalne informacje, ale stosowny raport finansowy powinien zostać wkrótce opublikowany – w końcu autorzy mają się czym chwalić.

Deweloperzy na Twitterze postanowili skomentować doniesienia dotyczące pierwszego legendarnego Pokemona – studio podkreśla, że jest to fałszywka lub po prostu ktoś wykorzystał glitch gry. Aktualnie twórcy nie uwolnili żadnego mocarnego stworka.

Przedstawiciele Niantic Labs potwierdzili również, że w niedalekiej przyszłości Pokemon Go zadebiutuje w Brazylii. Ta wiadomość na pewno ucieszy Olimpijczyków, którzy właśnie znajdują się we wiosce olimpijskiej i nie mogą łapać nowych okazów. 

Źródło: https://techcrunch.com/2016/08/02/pokemon-go-tops-160m-in-global-revenue-time-spent-in-app-remains-high

Tagi: niantic labs Pokemon Go wyniki