Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 01.08.2016 14:35
Olimpijczycy chcą premiery Pokemon GO w Brazylii
544V

Olimpijczycy chcą premiery Pokemon GO w Brazylii

W najbliższy piątek będziemy świadkami ceremonii otwarcia Igrzysk Olimpijskich w Rio de Janeiro. W Brazylii już teraz znajdują się sportowcy z całego świata i wielu wyraża spore niezadowolenie z powodu braku premiery Pokemon Go w tym kraju. 

Niantic Labs uruchomiło oficjalnie Pokemon Go już w ponad 30 krajach, ale na tej liście nie znajduje się Brazylia. Sportowcy mieszkający w wiosce olimpijskiej są bardzo rozczarowani, ponieważ wielka produkcja nie działa w Brazylii.

W wywiadach oraz na Twitterze wielu sportowców wypowiada się o braku premiery gry – piłkarka z Nowej Zelandii, Anna Green, wspomniała, że chciała pobiegać po okolicy i łapać Pokemony, ale niestety nie może. Wtórował jej kajakarz Joe Clarke, który wrzucił na portal zdjęcie pustej mapy. 

Sytuację zauważył nawet burmistrz Rio – Eduardo Paes – który zaprasza twórców aplikacji:

„Wszyscy to przyjeżdżają, Wy też powinniście!”

W Sieci pojawia się sporo informacji, według których Pokemon GO może faktycznie zadebiutować w Brazylii jeszcze w tym tygodniu. Dla Niantic Labs to świetna okazja do promocji pozycji obok wielkiego sportowego wydarzenia, a jednocześnie łatwy sposób na zarobek.

Źródło: Twitter.com

Tagi: igrzyska olimpijskie 2016 niantic labs Pokemon Go