Bartosz Dawidowski Bartosz Dawidowski 11.07.2016 09:34
Prezes japońskiego Sony Interactive: NEO to nadal PS4; granie wychodzi z próżni
3650V

Prezes japońskiego Sony Interactive: NEO to nadal PS4; granie wychodzi z próżni

Shuhei Yoshida próbował nas niedawno uspokajać, że NEO to tylko mocniejsza wersja PS4, która będzie z nią współegzystować przez najbliższe lata. W podobnym tonie wypowiada się teraz Atsushi Morita.

Prezes Sony Interactive Entertainment Japan & Asia udzielił krótkiego wywiadu magazynowi Weekly Famitsu. Atsushi Morita powiedział w trakcie rozmowy, że projektowana obecnie konsola NEO ma być po prostu mocniejszą wersją PS4. Nie mamy w związku z tym bać się, że "gołe" PS4 zostanie porzucone, albo że będzie zaniedbywane.

Z wypowiedzi Mority można wyciągnąć wniosek, że firma czerpała przykład z branży mobilnej, bo ten kawałek rynku prezes Sony Interactive Entertainment Japan and Asia podał jako przykład częstego wprowadzania na rynek ulepszonych modeli hardware'u, co się wg niego dobrze sprawdza. "Funkcjonowanie grania w próżni się kończy" - twierdzi Atsushi Morita. Granice między graniem a rozrywką się rozmywają i PS4 NEO ma być odpowiedzią na taką ogólną tendencję na rynku.

Morita został również zapytany o możliwe obniżki cen podstawowych modeli PS4. Tutaj niestety nie pojawiły się żadne sprzyjające graczom wypowiedzi. Prezes podkreślił, że nie ma na ten temat nic do przekazania i że strategią rozwoju PS4 ma być inwestowanie w gry i tytuły ekskluzywne, a także w edycje specjalne i pakiety związane z głośnymi tytułami. Ta strategia się ponoć świetnie sprawdza, więc firma "nie ma planów jej zmieniać".

Z trochę innej strony temat nowej konsoli ugryzł ostatnio Andrew House, który stwierdził, że NEO ma zatrzymac odpływ graczy konsolowych do high-endowych PC.

Źródło: http://www.dualshockers.com/2016/07/10/playstation-japan-president-playstation-neo-is-still-a-ps4-no-plans-to-change-sales-strategy/

Tagi: atsushi morita ps4 shuhei yoshida Sony Interactive Entertainment