Bartosz Dawidowski Bartosz Dawidowski 16.06.2016 08:04
PS4 Neo ma zatrzymać odpływ graczy do high-endowych PC; standard 4K „fundamentem Neo”
5519V

PS4 Neo ma zatrzymać odpływ graczy do high-endowych PC; standard 4K „fundamentem Neo”

Sony potwierdziło tydzień przed rozpoczęciem targów E3 2016, że firma szykuje dla graczy PlayStation 4 Neo, ale finalnie zdecydowało się nie ujawniać nowego sprzętu na imprezie w Los Angeles. Andrew House odpowiedział już na pytanie dlaczego tak się stało, ale podjął również nowe wątki, m.in. dotyczące cyklu życia konsol.

Andrew House, szef działu PlayStation w Sony, odpowiedział w wywiadzie udzielonym dla The Guardian na zarzuty, że pojawienie się na rynku PS4 Neo oznacza koniec tradycyjnych cykli wydawniczych konsol.

"PS4 Neo to tylko dodatkowa opcja, high-endowa wersja PS4, a nie zmiana generacji. Uznaliśmy, że jest szansa dania części klientów czegoś trochę lepszego i postanowiliśmy z niej skorzystać. (...) Zauważyliśmy, że część naszych klientów odchodziła w kierunku high-endowych PC pod koniec życia poprzedniej platformy. Te osoby potrzebowały najlepszych osiągów graficznych. Więc postanowiliśmy dać im argument do zostania z PlayStation.

Sony chce również wykorzystać zainteresowanie wyświetlaczami 4K, bo aktualnie na telewizorach w tym standardzie nie ma zbyt dużo zawartości.

„Jeśli jesteś osobą, która dopiero co kupiła telewizor 4K, nie masz do dyspozycji zbyt dużo dopasowanej do tego standardu zawartości, więc to fajny pomysł, że gry mogą zapełnić tę niszę. To fundament istnienia Neo”.

Andrew House podkreślił też, że w przyszłych latach firma będzie się trzymać koncepcji „show” z ostatniej konferencji w Los Angeles. Sony wg House'a chce „mniej gadać, a więcej pokazywać”.

„Mam nadzieję, że udzieliliśmy wielu informacji, ale że przede wszystkim daliśmy wam świetną rozrywkę w trakcie naszej konferencji” powiedział na koniec wywiadu Andrew House.

Źródło: The Guardian

Tagi: e3 2016 Neo project scorpio PS4 Neo sony