Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 22.06.2016 13:34
PlayStation 4 Neo nie skróci cyklu życia PlayStation 4
3568V

PlayStation 4 Neo nie skróci cyklu życia PlayStation 4

Jeszcze w tym roku mamy poznać wszystkie szczegóły ulepszonej wersji PlayStation 4, ale możemy mieć pewność, że nowa konsola nie przerwie cyklu życia sprzętu Japończyków. Shuhei Yoshida stwierdził, że oba urządzenia będą wspólnie egzystować na rynku. 

Możecie w ostatnich tygodniach wiele przeczytać o „końcu standardowego życia konsol”. Przez wprowadzenie PlayStation 4 Neo oraz Project Scorpio ma zostać zaburzony normalny, 5-6 letni cykl wspierania przez firmy urządzeń. Sony jednak jest przekonane, że taka sytuacja nie będzie mieć miejsca. Szef Sony Worldwide Studios stwierdził, że PlayStation 4 to PlayStation 4:

„PlayStation 4 to PlayStation 4. Nowa, mocniejsza PlayStation 4 to nadal PlayStation 4, więc czas życia nie będzie krótszy.”

Shuhei Yoshida nie chciał oczywiście zdradzić dodatkowych szczegółów dotyczących urządzenia, ale informacje mają nadejść już wkrótce. Przedstawiciel japońskiej korporacji wypowiedział się również o zapowiedzi przez Microsoft nowej konsoli:

„Byłem zaskoczony ogłoszeniem przez Microsoft Scorpio. Nie spodziewałem się, że będą o tym rozmawiać. To jest bardzo, bardzo ciekawe, co oni robią.”

W sumie można dojść do wniosku, że wszyscy są zaskoczeni deklaracją Amerykanów. Nie tylko gracze, ale również deweloperzy oraz przedstawiciele konkurencji nie spodziewali się tak mocnych deklaracji na koniec konferencji Microsoftu. 

Źródło: http://www.videogamer.com/news/playstation_neo_wont_shorten_ps4_lifecycle_says_sony.html

Tagi: playstation 4 playstation 4 neo shuhei yoshida Sony