Mateusz Gołąb Mateusz Gołąb 06.06.2016 09:29
CDP.pl wchodzi na globalny rynek wydawniczy. Poznajcie inicjatywę Klabater
1088V

CDP.pl wchodzi na globalny rynek wydawniczy. Poznajcie inicjatywę Klabater

W miniony weekend, podczas imprezy Pixel Heaven 2016, CDP.pl przeprowadziło krótką konferencję, na której firma ogłosiła, że poszerza właśnie swoją działalność i zamierza wydawać gry na rynku światowym.

CDP.pl, wydawca i dystrybutor gier z ponad dwudziestoma lat doświadczenia na koncie, przedstawia Klabater: nową markę, która będzie odpowiedzialna za wydawanie gier niezależnych na globalnym rynku. 

Twórcom gier Klabater oferuje pełen pakiet wydawniczy. Należy przez to rozumieć tak wsparcie finansowe zależne od potrzeb, jak i wszystko inne, co dzieje się wokół powstającej gry: PR i marketing na globalną skalę, obecność na targach i wydarzeniach branżowych, produkcję materiałów promocyjnych, lokalizację czy sam proces wydawniczy na wszystkich najważniejszych platformach cyfrowych oraz wydania pudełkowe.

Priorytetowym celem Klabatera jest promocja polskich gier niezależnych na świecie. Szacuje się, że w naszym kraju jest ponad 300 studiów deweloperskich. Ogromna część z nich to młodzi, utalentowani twórcy, których głowy pełne są świeżych, nowatorskich pomysłów. Klabater z wielką przyjemnością wyciąga do nich pomocną dłoń.

Czym w ogóle jest ten tajemniczy Klabater?

W żeglarskich opowieściach Klabater to przyjazny duch albo skrzat, opiekun statku. Gdy trzeba, załata dziurę w kadłubie, a swoją latarenką oświetla drogę nawet w czasie najgorszych sztormów. Dla pracujących z nami twórców jesteśmy właśnie takim dobrym duchem, z którym zawsze dobija się do bezpiecznej przystani.

Tłumaczy Michał Gembicki, prezes firmy.

Klabater aktualnie zajmuje się czterema produkcjami. Są nimi:

  • Alice VR - Inspirowana przygodami Alicji w Krainie Czarów przygodowa gra sci-fi nastawiona na eksplorację.
  • Regalia: Of Men and Monarchs - polska gra nawiązująca do korzeni taktycznych tytułu j-RPG
  • Symmetry - gra o zarządzaniu grupką rozbitków na pozornie niezamieszkałej planecie
  • The Last Journey - postapokaliptyczna gra, w której szukamy nowego świata dla ludzkości

W trzy z tych gier mieliśmy już okazję zagrać, a nasze wrażenia ujawnimy niebawem.

 

Źródło: Informacja Prasowa

Tagi: