SKLEP
Bartosz Dawidowski Bartosz Dawidowski 12.05.2016 10:06
Sega rozważa stworzenie remasterów dwóch części Shenmue
831V

Sega rozważa stworzenie remasterów dwóch części Shenmue

Wydawało się, że Sega kompletnie porzuciła temat serii Shenmue (na szczęście o marce nie zapomniał Yu Suzuki, który tworzy aktualnie Shenmue III). O dziwo mamy pierwsze oznaki zmiany nastawienia japońskiego wydawcy.

Shenmue III zamajaczyło już na horyzoncie (tytuł wygląda na ostatnich screenach zdecydowanie lepiej niż pierwotnie) i zdaje się, że wielkie zainteresowanie tematem podchwyciła Sega.

Pierwsze dwie części Shenmue były świetne, ale miały dosyć ograniczoną "widownię" ze względu na ekskluzywny status. Shenmue pojawiło się tylko na Dreamcast, a druga część na Dreamcast, a po roku również na Xboksie.

Być może ta sytuacja się niedługo zmieni. W trakcie ostatniego epizodu Sega Central padło pytanie czy możemy liczyć na remastery HD rzeczonych produkcji. Dan Sheridan odpowiedział, że firma obecnie "sprawdza, jak przekuć to na rzeczywistość".

"Niestety to nie jest takie proste jak zrobienie zwykłej konwersji na obecne platformy, bo musimy upewnić się, że remastery HD będą mieć odpowiednią jakość.

Z grami takimi jak Shenmue 1 i 2 występuje dodatkowa komplikacja związana z licencjami udzielonymi nam na te pozycje. Chcielibyśmy jednak bardzo to zrobić i mogę powiedzieć, że w tej chwili rozpatrujemy, jak przekuć to życzenie w rzeczywistość" – powiedział Sheridan z Segi.

Pozostaje życzyć Sedze powodzenia. Możliwość zagrania w dwie pierwsze części Shenmue na obecnych platformach byłaby świetną rozgrzewką przed premierą Shenmue III, która ma nastąpić pod koniec 2017.

Źródło: http://www.vg247.com/2016/05/12/shenmue-remasters/

Tagi: dreamcast remaster Sega shenmue Shenmue II