Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 27.04.2016 20:31
Prace nad Cyberpunk 2077 dopiero raczkują. CD Projekt RED zbiera ekipę do produkcji
1032V

Prace nad Cyberpunk 2077 dopiero raczkują. CD Projekt RED zbiera ekipę do produkcji

Na początku tego tygodnia pojawiła się niepokojąca informacja dotycząca Cyberpunk 2077 – według wypowiedzi jednego z deweloperów, rodzime studio dopiero dopracowuje stosowne narzędzia. Wiele na to wskazuje, że ta interpretacja słów nie była przesadzona, ponieważ twórcy dopiero zbierają zespół do pracy nad projektem. 

Nie jest pewnie dla nikogo specjalnym zaskoczeniem, że deweloperzy wciąż dołączają do zespołów i pracują nad najróżniejszymi projektami, jednak w przypadku CD Projekt RED możemy mówić o czymś zdecydowanie większym.

Autorzy Wiedźmin 3: Dziki Gon w przeciągu trzech dni opublikowali 24 oferty pracy – studio poszukuje w zasadzie wszystkich… Od specjalistów do spraw dźwięku, grafików, programistów, projektantów poziomów, zadań, czy też speców od rozgrywki.

Ciekawostką na pewno jest fakt, że CD Projekt RED poszukuje pracowników do studia w Krakowie – jak widać również w tym mieście będą trwały prace nad Cyberpunk 2077. W przedstawionych szczegółach pojawia się bezpośrednia wzmianka o nowym IP rodzimej ekipy.

Nie jest to oczywiście bezpośrednia wiadomość, ale można odnieść wrażenie, że ostatnie doniesienia dotyczące „rozpoczęcia prac nad Cyberpunk 2077” nie były przesadzone. Gdyby zespół znajdował się w poważniejszej fazie projektowania, to nie poszukiwałby aż tylu rąk do pracy.

Za podesłanie informacji do wiadomości dziękujemy naszemu użytkownikowi Marcinowi. 

Tagi: CD Projekt RED Cyberpunk 2077 polska