Bartosz Dawidowski Bartosz Dawidowski 25.04.2016 10:13
CDP RED dopiero zaczyna na dobre pracę nad Cyberpunk 2077?
1472V

CDP RED dopiero zaczyna na dobre pracę nad Cyberpunk 2077?

Większość fanów RPG czeka z wywieszonym jęzorem na wieści o kolejnej wielkiej grze CDP RED. Wygląda jednak na to, że warszawskie studio każe nam jeszcze długo czekać na szykowaną cyberpunkową przygodę.

Mijają lata, a my nadal nie widzieliśmy żadnych konkretnych materiałów z zapowiedzianego Cyberpunk 2077. Wygląda na to, że w ostatnich latach pracownicy CDP RED skupiali się głównie na Wiedźminie 3 i na rozszerzeniach do tej znakomitej gry. Proces tworzenia Cyberpunk 2077 ruszył z kopyta dopiero niedawno. W trakcie imprezy PAX East 2016 Jose Teixeira z CDP RED powiedział w wywiadzie dla IdigitalTimes, że pracownicy studia jeszcze dopracowują narzędzia graficzne, które są wykorzystywane przy tworzeniu Cyberpunk 2077.

"Najważniejszą rzeczą jaka się w tej chwili dzieje jest uwzględnianie przez programistów sygnałów, które wysyłaliśmy im w trakcie pracy na Wiedźminem 3. Brzmi to jak banał, ale to nas naprawdę wiele nauczyło. Programiści aktualizują nasze software'owe narzędzia w całkiem drastyczny sposób" - powiedział Teixeira.

Wg redakcji IdigitalTimes programiści z CDP RED przygotowują m.in. zupełnie nowy edytor efektów wizualnych, z którego Teixeira jest wyjątkowo zadowolony. Pracownik warszawskiego studia twierdzi, że pracownicy bardzo się cieszą z odmiany klimaty (z fantasy do sci-fi/cyberpunka) i z ogromnym entuzjazmem podchodzą do nowych wyzwań.

"Bardzo lubię średniowieczne światy fantasy, ale jest coś magicznego w Cyberpunk 2077. Naprawdę cieszę się, że pracuję nad tym projektem, podobnie jak reszta zespołu. To smutne, że kończymy przygodę Geralta w "Krwi i Winie", ale prawda jest taka, że wszyscy się niesamowicie nakręceni, że pracują nad zupełnie nowym projektem, nad Cyberpunkiem 2077".

Cóż, wygląda zatem na to, że musimy uzbroić się w jeszcze sporo cierpliwości, jeśli chodzi o nowego role-playa CDP RED. Redakcja IdigitalTimes sugeruje, że prace nad Cyberpunk 2077 się dopiero rozpoczynają na dobre, więc całkiem możliwe, że tytuł trafi na rynek dopiero w 2018 r.

Źródło: http://www.idigitaltimes.com/cyberpunk-2077-news-cd-projekt-red-overhauling-dev-tools-official-work-begins-529132

Tagi: