Bartosz Dawidowski Bartosz Dawidowski 27.04.2016 08:03
Demo Ni-Oh z opcjami graficznymi - czy to preludium do PS4 Neo?
1868V

Demo Ni-Oh z opcjami graficznymi - czy to preludium do PS4 Neo?

Ni-Oh już wczoraj dorobiło się na europejskim rynku całkiem pokaźnej wersji demonstracyjnej. Po zainstalowaniu ściągniętych plików (ok. 4GB) okazuje się, że deweloperzy uwzględnili w swojej grze ciekawą opcję...

Team Ninja uwzględniło w demie Ni-Oh możliwość wybrania między wyższym frameratem i lepszą rozdzielczością. Dokładnie chodzi o framerate 60 fps przy obniżonej rozdzielczości natywnej i o możliwość wybrania rozdzielczości 1080p, ale kosztem płynności animacji, która zdaje się spadać przy takim ustawieniu w okolice wartości 25-30 fps.

Różnice między dwoma trybami są od razu zauważalne - na screenshotach widać przewagę jakości obrazu w trybie "Movie", z podwyższoną rozdzielczością. Po odpaleniu trybu z lepszą animacją od razu zauważa się znaczącą poprawę framerate'u.

Pytanie czy taka możliwość wyboru ustawień graficznych to tylko preludium przed wprowadzeniem na rynek PlayStation 4 NEO? Cóż, wszystko jest możliwe. W przypadku mocniejszej wersji PS4 spodziewamy się, że gra będzie bez zająknięcia działać w 1080p i przy 60 fps. Możliwe, że w przypadku "gołych" modeli PS4 deweloperzy pozwolą nam zdecydować, gdzie chcemy dokonać wizualnych cięć - w zakresie framerate'u czy rozdzielczości.

Tagi: demo ni-oh ps4 PS4 Neo Team Ninja