Bartosz Dawidowski Bartosz Dawidowski 19.04.2016 08:49
PS4 NEO w dokumentach Sony - specyfikacja techniczna i przecieki o ulepszonym modelu!
5878V

PS4 NEO w dokumentach Sony - specyfikacja techniczna i przecieki o ulepszonym modelu!

Atmosfera wokół nowego modelu PlayStation 4, o którym krążą plotki w ostatnich tygodniach, robi się coraz bardziej gorąca. Mamy dla was kolejne przecieki - tym razem od informatorów serwisu GiantBomb.

Redakcja GiantBomb twierdzi, że poznała specyfikację techniczną PlayStation 4.5, które ma ponoć nazwę roboczą "PlayStation 4 NEO". Informacje mają pochodzić z dokumentów rozsyłanych przez Sony do deweloperów. Okazuje się, że nowa konsola będzie posiadać nie tylko mocniejsze GPU, ale również szybszy procesor oraz pamięć RAM z większą przepustowością danych.

Poniżej znajdziecie dane, którymi podzieliła się z nami redakcja GiantBomb:
    
Obecny model PS4
CPU: 8 rdzeni Jaguar 1.6 GHz
GPU: AMD GCN, 18 CU przy 800 MHz
Pamięć: 8 GB GDDR5, 176 GB/s

Model PS4 NEO
CPU: 8 rdzeni Jaguar 2.1 GHz
GPU: Usprawniony AMD GCN, 36 CU przy 911 Mhz
Pamięć: 8 GB GDDR5, 218 GB/s

Sony nie chce by doszło do podziału użytkowników konsol PS4. W związku z tym każda nowa gra będzie musiała wspierać starszy i ulepszony model konsoli. Wg informatorów GiantBomb zaczynając od października wszystkie gry będą posiadać tryb "bazowy", który pozwoli na rozgrywkę na "gołym" modelu PlayStation 4 oraz tryb "NEO Mode", dzięki któremu wykorzystamy dodatkową moc konsoli.

Na jakie atrakcje można liczyć w "NEO Mode"? GiantBomb twierdzi, że chodzi przede wszystkim o lepszy framerate. PS4 NEO będzie również wspierać rozdzielczość 4K (prawdopodobnie poprzez skalowanie obrazu), ale Sony nie wymaga od twórców gier, by zapewniali wsparcie dla tej rozdzielczości.

W dokumentach, do których dotarła redakcja GiantBomb można wyczytać, że Sony naciska na deweloperów, by zapewniali taki sam poziom framerate'u przy skalowaniu obrazu do 4K jak przy zwykłej rozdzielczości 1080p.

Stary model PS4 będzie cały czas sprzedawany, równolegle z PS4 NEO. Obie konsole będą wykorzystywać ten sam PS Store i będą dzielić te same funkcje sieciowe, społeczności itd. Wszystkie zakupy dokonane na PS4 zostaną przeniesione na PS4 NEO.

Na PS4 NEO nie będą wychodzić tytuły ekskluzywne, w które można by zagrać wyłącznie na mocniejszym modelu konsoli. Sony zaznacza w dokumentach do deweloperów, że nie wolno również tworzyć oddzielnych trybów gameplayowych ani atrakcji dla osób grających na PS4 NEO.

W dokumentach, do których dorwała się redakcja GiantBomb Sony nie wspomina nic o PlayStation VR.

Cena? Tu brak nowych informacji. Wg starych przecieków nowa konsola ma kosztować 399 dolarów, ale to pewnie już nieaktualne dane.

Co sądzicie o przedstawionych informacjach? Dla osób, które jeszcze nie zdążyły kupić PS4 dobrą nowiną będzie, że "goła" konsola pewnie niedługo stanieje. Reszta graczy nie będzie zapewne zbyt zachwycona z wieści o PS4 NEO...

Źródło: http://www.giantbomb.com/articles/sources-the-upgraded-playstation-4-is-codenamed-ne/1100-5437/

Tagi: ps4 PS4 Neo ps4.5 PS4K sony