Bartosz Dawidowski Bartosz Dawidowski 21.04.2016 08:49
Premiera Horizon: Zero Dawn opóźniona w związku z PS4 NEO?
1851V

Premiera Horizon: Zero Dawn opóźniona w związku z PS4 NEO?

Patrząc na świetny gameplay z Horizon Zero Dawn, który został ujawniony w październiku zeszłego roku, podczas Paris Games Week, można było pomyśleć, że Guerrilla Games nie będzie mieć żadnych problemów z zakończeniem pracy nad tą pozycją przed końcem 2016 r. Okazuje się jednak, że studio może zaliczyć obsuwę.

To póki co tylko plotka, ale o tyle ciekawa, że z całkiem wiarygodnego źródła. Chodzi o użytkownika Shinobi602 na Twitterze, który od dłuższego czasu przedstawiał różne branżowe "przecieki", które następnie się wielokrotnie potwierdzały. Tym razem plotka dotyczy Horizon: Zero Dawn. Podobno data premiery rzeczonego exclusive'a na PS4 zostanie przesunięta na "początek 2017". Gra ma jednak "wyglądać rozkosznie na PS4K".

Czy Horizon: Zero Dawn zostanie opóźnione w związku z koniecznością dopasowania gry do wymogów PS4K (aka PS4 NEO)? Niektórzy gracze już wieszają psy na Sony w obawie, że gra będzie wyglądać kiepsko na gołym modelu PS4. Shinobi602 rozwinął w związku z tym swoją myśl na forum NeoGAF.

"Komentarz o PS4K został źle zinterpretowany. Istotą wprowadzenia PS4K są lepiej wyglądające gry i tylko o to mi chodziło. To nie znaczy, że 'gra będzie chodzić okropnie na gołym PS4. To w końcu Guerrilla. Większość prac nad Horizon przebiegała na PS4. Tym gościom zawsze udawało się dopiąć wszystko na ostatni guzik i nie sądzę, by teraz były jakieś powody do niepokoju".

 

Jeśli jesteśmy już w temacie plotek... kolejny oddział Sony (tym razem z Ameryki Południowej) umieścił na swoim profilu Twitter wizerunek Crasha Bandicoota. Sony cały czas milczy jednak na temat możliwej reaktywacji tej zasłużonej marki na PS4.

Źródło: http://www.dualshockers.com/2016/04/20/rumor-guerrilla-games-horizon-zero-dawn-delayed-to-early-2017-according-to-insider/

Tagi: