Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 14.04.2016 16:30
Marka Final Fantasy osiągnęła swój szczyt i zaczęła umierać? Tego obawiał się reżyser Final Fantasy XV
872V

Marka Final Fantasy osiągnęła swój szczyt i zaczęła umierać? Tego obawiał się reżyser Final Fantasy XV

Final Fantasy XV ma przywrócić blask serii i przekonać do produkcji wielu graczy. Twórcy chcą za pomocą tej opowieści przedstawić niezapomnianą historię, którą pokochają gracze na całym świecie. Hajime Tabata nie ukrywa, że w ostatnich latach pozycje z tego uniwersum nie prezentowały oczekiwanej jakości i w konsekwencji obawiał się, że marka zaczęła umierać. 

Square Enix rozsypało worek z informacjami dotyczącymi Final Fantasy XV i dzięki temu gracze ponownie uwierzyli w tę produkcję. Gra ma zaoferować zainteresowanym niezapomnianą, wielogodzinną opowieść, a ponadto zachęcić do rozgrywki systemem walki oraz najróżniejszymi elementami.

Reżyser produkcji nie ukrywa, że w ostatnich latach marce Final Fantasy nie wiodło się najlepiej i w konsekwencji obawiał się najgorszego:

„Najgorszą sytuacją było to, że gdy zaczęliśmy przygotowywać Final Fantasy XV, to nie odnotowywaliśmy wzrostu nowych fanów serii. Wizerunek IP nie był jasny. W rzeczywistości nie była to dla nas dobra sytuacja. Po naszej analizie zrozumieliśmy, że marka osiągnęła swój szczyt i zaczęła umierać.”

Twórca zaznaczył, że fani byli rozczarowani produkcjami, ale Tabata miał nadzieję, że wszystko może jeszcze wrócić na dobrą drogę:

„Czułem, że fani są rozczarowani obecną sytuacją Final Fantasy, ale wciąż mam nadzieję, że w odpowiednich warunkach, marka może powrócić.”  

Zdaniem przedstawiciela Square Enix każdą odsłonę Final Fantasy powinny określić trzy cechy, ale każdemu kolejnemu tytułowi od Final Fantasy VII zawsze brakowało przynajmniej jednego elementu:

„Każdemu Final Fantasy wydanemu po Final Fantasy VII brakowało jednego lub drugiego. Jednak to czego fani pragną najbardziej to kolejna odsłona, która będzie zawierać te wszystkie elementy i to jest właśnie nasz cel w przypadku Final Fantasy XV.”

Deweloper wymienił następujące cechy, które są „rdzeniem” uniwersum Final Fantasy:

  • Gotowość do kwestionowania status quo.
  • Wyjątkowe doświadczenie.
  • Wykorzystanie najnowocześniejszej technologii, która wyciąga z urządzeń pełną moc. 

Źródło: http://www.gamespot.com/articles/final-fantasy-was-feared-to-be-dying-ip-that-had-a/1100-6438817/

Tagi: Final Fantasy XV hajime tabata Square Enix