Mateusz Gołąb Mateusz Gołąb 12.04.2016 09:27
Phil Spencer przyznaje, że jakość ostatnich pecetowych portów gier nie jest najlepsza. Obiecuje poprawę
775V

Phil Spencer przyznaje, że jakość ostatnich pecetowych portów gier nie jest najlepsza. Obiecuje poprawę

Uniwersalna Platforma Windows miała sprawić, że portowanie gier z Xboksa One na PC i odwrotnie stanie się prostsze. Póki co jest tylko gorzej, ale Microsoft obiecuje, że ten stan rzeczy ulegnie poprawie.

Po problemach kilku ostatnich pecetowych portów, takich hitów jak Gears of War: Ultimate EditionKiller Instinct: Season 3Quantum Break Microsoft musi mocno postarać się aby odbudować zaufanie graczy komputerowych. Zresztą fani wyraźnie wytykają im tę sprawę na portalach społecznościowych. Phil Spencer, zaczepiony przez jednego z użytkowników, przyznał otwarcie, że widzą te problemy i chcieliby, bez dwóch zdań polepszyć swoją pracę na tym polu. Dodał również, że zbierają do kupy opinie graczy, aby wyciągnąć z nich wnioski.

Użytkownicy zarzucają nawet, że Universal Windows Platform, to, w aktualnym stanie, Games for Windows Live 2.0. Wszyscy pamiętamy jak ta usługa skończyła. Phil odparł, że poprawili już stan Gears of War i pracują nad tym, aby Quantum Break również stało się bardziej grywalne. Jeszcze mają z tym sporo roboty, ale są aktualnie skoncentrowani na naprawianiu gry.

Miejmy nadzieję, że ekipom Microsoftu uda się wreszcie okiełznać UWP oraz DirectX 12. Na razie mamy tylko wielkie słowa i obietnice, a rzeczywistość okazuje się zgoła odmienna.

Źródło: http://www.dualshockers.com/2016/04/11/microsofts-phil-spencer-wants-to-do-better-with-pc-releases-quantum-break-will-improve/

Tagi: gears of war: ultimate edition Microsoft pc Phil Spencer quantum break universal windows platform windows 10