Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 08.04.2016 16:04
Analitycy wyliczają sukces gogli VR. Nowa technologia ma przynieść spore zyski
723V

Analitycy wyliczają sukces gogli VR. Nowa technologia ma przynieść spore zyski

Pierwsze gogle wirtualnej rzeczywistości trafiły już do klientów. Gracze mogą sprawdzać nową technologię, która ma w przeciągu najbliższych kilku miesięcy osiągnąć spory sukces. Analitycy oczekują, że innowacja przyniesie ogromne zyski. ​

Oculus Rift i HTC Vive trafiły już do pierwszych klientów, a w październiku do walki o graczy wyruszy Sony z PlayStation VR. Bez wątpienia w tym roku najważniejszym tematem są właśnie gogle wirtualnej rzeczywistości, które są rozchwytywane przez klientów na całym świecie.

Analitycy z Strategy Analytics przewidują, że łączna sprzedaż nowej technologii wyniesie 895 milionów dolarów do końca 2016 roku. Wynik prezentuje się naprawdę przyzwoicie, ale nie możemy zapomnieć, że między innymi SuperData oczekuje lepszych wyników. Pracownicy tej firmy szacują, że sprzęt i oprogramowanie VR wygenerują zyski na poziomie 3,6 miliarda dolarów… Warto tutaj na pewno dodać, że przedstawiciele SuperData wcześniej oczekiwali jeszcze większego zainteresowania – firma kalkulowała przychody na poziomie 5,1 miliarda dolarów.

Strategy Analytics w ubiegłym roku zapowiadało, że urządzenia VR trafią do końca 2017 roku do 70 milionów klientów, jednak korporacja będzie musiała zrewidować swoje oczekiwania. VentureBeat właśnie przedstawiła swoje obliczenia, według których do końca 2016 roku gracze kupią zaledwie 1,7 mln sztuk Oculus Rift, HTC Vive i PlayStation VR. Podobno wszyscy analitycy muszą ponownie spojrzeć w tabelki, ponieważ wysokie ceny gogli VR zniechęciły wielu potencjalnych klientów. 

Źródło: http://www.mcvuk.com/news/read/analyst-pegs-2016-vr-headset-revenues-at-895m/0165241

Tagi: analitycy HTC Vive oculus rift Playstation VR