Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 06.04.2016 13:57
Kolejny tytuł The Chinese Room trafi na konsole. Studio zapowiedziało przeniesienie Dear Esther
1044V

Kolejny tytuł The Chinese Room trafi na konsole. Studio zapowiedziało przeniesienie Dear Esther

Mamy bardzo dobrą wiadomość dla sympatyków klimatycznych opowieści. The Chinese Room zapowiedziało przeniesienie Dear Esther na PlayStation 4 i Xboksa One. Gra zadebiutowała pierwotnie na komputerach osobistych w 2012 roku. 

Dear Esther to gra przygodowa stworzona i wydana przez The Chinese Room. Twórcy postanowili w przypadku tej pozycji zaprezentować graczom eksperymentalną rozgrywkę, w której naszym zadaniem jest wyłącznie zwiedzanie wyspy. W tytule nie pojawia się walka, czy też sekwencje zręcznościowe, a zadaniem zainteresowanych jest odkrywanie tajemnic. Tytuł zadebiutował pierwotnie w 2012 roku wyłącznie na komputerach osobistych.

Pozycja to remake znanej modyfikacji do Half-Life 2. Projekt przygotował Dan Pinchbeck, który postanowił zmierzyć się z zadaniem przygotowania nietypowego sposobu opowiadania historii w grach.

The Chinese Room dzisiaj potwierdziło, że Dear Esther trafi na PlayStation 4 i Xboksa One. Studio odświeży opowieść i przygotuje dodatkowe komentarze, które będą tłumaczyć zaistniałe na ekranie sytuacje.

Twórczość Brytyjczyków podzieliła graczy oraz dziennikarzy, ponieważ nie każdemu spodobała się przygotowana innowacja. Niektórzy oceniali pozycję na 100/100, ale w Sieci można również znaleźć recenzje na poziomie 30/100. Sporym problemem tytułu jest brak większej akcji oraz krótka historia, ponieważ grę możemy ukończyć w godzinę. 

Źródło: Informacja prasowa

Tagi: dear esther pc playstation 4 the chinese room Xbox One