Dear Esther

Dear Esther

6,3
35 oceny

Ocena wg platformy:

PC 6.3
PS4 6.9
XONE 4.0

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
thechineseroom
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Przygodowa
Śr. czas:
2 godzin
Premiery
Świat:
14.02.2012
Europa:
14.02.2012
Producent:
thechineseroom
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Przygodowa
Śr. czas:
2 godzin
Premiery
Świat:
14.02.2012
Europa:
14.02.2012

Dear Esther - opis gry

Dear Esther to gra przygodowa wyprodukowana przez studio The Chinese Room, twórców Everybody's Gone to the Rapture. Tytuł ukazał się na komputerach oraz na konsolach PlayStation 4 oraz Xbox One.

Akcja gry rozgrywa się na Wyspach Hebrydzkich, a konkretnie na jednej z wysp, która jest niezamieszkana. Wcielamy się tutaj w bezimiennego mężczyznę, który przeczesuje jej teren. Produkcję The Chinese Room w rzeczywistości trudno nazwać grą w ścisłym tego słowa znaczeniu, jest to bardziej interaktywna historia. Wydarzenia obserwujemy z perspektywy pierwszej osoby, nie ma tu żadnej akcji, sekcji zręcznościowych ani rozwiązywania łamigłówek.

Struktura jest liniowa. Główny bohater odwiedzać kolejne miejsca na wyspie poznaje jej tajemnice oraz czyta listy, które zaadresowane są do Esther, jego żony zmarłej w następstwie wypadku samochodowego. Narrator wspomina też o innych osobach: na przykład o Donnellym, który sporządził mapę wyspy, oraz o pasterzu Jakobsonie, który żył na wyspie w XVIII wieku. Gra nie wyjaśnia nam wszystkiego. To od nas zależy, jak połączymy fakty i jaki wysnujemy ostateczny wniosek odnośnie związków wyspy z wypadkiem Esther. Produkcję The Chinese Room można przechodzić ponownie, dzięki czemu uzyskujemy dostęp do nowych fragmentów listów.

Miejsca jakie odwiedzimy to między innymi ruiny budynków, rozbity statek czy jaskinia, której ściany pokryte są rysunkami przedstawiającymi wzory chemiczne, neurony, bakterie itd. Głównemu bohaterowi towarzyszy też w ‘zmaganiach’ tajemnicza postać, która czasami pojawia się w oddali i znika, gdy próbuje on do niej podejść.

Wideo - Dear Esther

Poprzednie wideo
Następne wideo
Youtube video
Youtube video

Komentarze (4)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper