Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 23.02.2016 16:49
Gearbox Software opowiada o produkcjach. Twórcy serii Borderlands pracują nad kilkoma wielkimi projektami
498V

Gearbox Software opowiada o produkcjach. Twórcy serii Borderlands pracują nad kilkoma wielkimi projektami

Twórcy uniwersum Borderlands od wielu miesięcy przygotowują między innymi Battleborn. Gra zadebiutuje na rynku w maju, więc studio bardzo chętnie przedstawia gorące szczegóły produkcji. Ponadto otrzymaliśmy kilka ciekawych informacji o innych pozycjach przygotowywanych przez tę utalentowaną ekipę. 

Randy Pitchford bardzo chętnie wypowiada się o przyszłych produkcjach jego zespołu. Ekipa od dłuższego czasu dłubie nad Battleborn i twórca nie ukrywa, że jest to aktualnie największa inwestycja jego ekipy. Tytuł kosztował więcej niż łącznie Borderlands i Borderlands 2.

Szef i dyrektor generalny Gearbox Software wspomina, że jego marzeniem było przygotowanie tytułu, w którym pojawi się Mistrz Jedi, Master Chief, a nawet Gandalf i wszyscy będą walczyć na wielkich mapach. Właśnie z tej koncepcji powstał zamysł Battleborn, ponieważ gra korzysta z wielu znanych archetypów.

W ostatnim czasie bardzo często są zapowiadane kolejne pozycje z gatunku MOBA, ale deweloper nie obawia się konkurencji. Kolejne projekty podobno bardzo motywują jego zespół i pozwalają odnieść się do przygotowywanych propozycji.

W trakcie rozmowy z dziennikarzem Polygonu Pitchford podkreślił, że jego zespół pracuje nad więcej niż 1 nowym IP, ale oba projekty znajdują się aktualnie w fazie pre-produkcyjnej. Dopiero w późniejszym czasie możemy oczekiwać jakichkolwiek konkretów. W podobnym miejscu znajduje się również nowy Brothers in Arms. Możemy mieć jednak pewność, że ta seria powróci w blasku.  Gearbox Software zamierza przygotować tytuł dla fanów poprzednich odsłon.  

Źródło: Twitter.com

Tagi: battleborn Gearbox Software randy pitchford