Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 22.02.2016 17:00
Poznajcie nowy tryb rozgrywki z Doom. Twórcy przedstawiają również szczegóły modułów hakerskich
957V

Poznajcie nowy tryb rozgrywki z Doom. Twórcy przedstawiają również szczegóły modułów hakerskich

id Software ostatnio bardzo chętnie wspomina o kampanii w Doom (2016), ale nie możemy zapomnieć, że w grze pojawi się również tryb sieciowy. Dzisiaj zostały opublikowane ciekawe informacje, które na pewno zainteresują wiernych sympatyków serii. 

W Doom (2016) pojawi się nowy tryb rozgrywki nazwany „Wojenna Ścieżka”. Wariant zabawy przypomina „Króla Wzgórz”, ale w tym przypadku cel porusza się ruchem okrężnym po mapie. Dodatkowo Runa Demona również podróżuje po lokacji, ale zawsze znajduje się po przeciwległej stronie mapy względem punktu przejęcia.

Z tego powodu w trakcie rozgrywki gracze muszą wybrać jedną ze ścieżek – biegać do punktu, szarżować po runę lub stać z boku i eliminować wszystkie błąkające się owieczki.

Twórcy również wyjaśnili zagadnienie modułów hakerskich. Są to małe dodatki jednorazowego użytku, które otrzymamy za postęp w rozgrywce. Studio zaznacza, że ten element nie jest w żaden sposób związany z mikrotransakcjami, a po prostu im dłużej spędzimy w tytule, tym więcej przedmiotów zgarniemy. Aktualnie poznaliśmy następujące moduły:

  • Licznik zaopatrzenia - wyświetla stopery odrodzenia na elementach do zebrania
  • Zemsta - wyświetla położenie i zdrowie gracza, który ostatnio cię zabił
  • Zwiadowca - na kilka sekund po twoim odrodzeniu wyświetlana jest pozycja wszystkich wrogów
  • Funkcje życiowe - paski zdrowia nad głowami wrogów
  • W poszukiwaniu mocy - wyświetla położenie pobliskich premii

Źródło: https://bethesda.net/

Tagi: Bethesda Doom (2016) id Software