Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 22.02.2016 15:01
Microsoft wciąż pracuje nad pełnym wsparciem myszek i klawiatur do Xbox One
1753V

Microsoft wciąż pracuje nad pełnym wsparciem myszek i klawiatur do Xbox One

Gracze na konsolach są przyzwyczajeni do kontrolerów, ale już niedługo posiadacze Xboksów One będą mogli skorzystać z pełnego wsparcia myszki i klawiatury. Microsoft nadal pracuje nad pełną integracją dodatkowych urządzeń.

W lipcu ubiegłego roku Phil Spencer potwierdził, że w przyszłości gracze będą mogli podłączyć klawiaturę i myszkę do Xboksa One, a następnie korzystać w pełni z funkcji tych urządzeń. Od tego czasu nie otrzymaliśmy o integracji sprzętów jakiejkolwiek informacji, ale szef marki Xbox podkreśla, że inżynierowie wciąż pracują nad tym elementem.

Przedstawiciel Microsoftu nadal nie opublikował konkretów, ale zaznaczył, że gdy tylko wsparcie zostanie przygotowane, to gracze będą mogli podłączyć dodatkowe peryferia.

Jest to naprawdę ciekawa sytuacja, ponieważ widać wyraźnie, że Amerykanie dążą do pełnej integracji urządzeń z Windows 10. Jeśli pozycje otrzymają pełne wsparcie, to pewnie wielu graczy chętnie skorzysta z myszki między innymi w nadchodzącym Halo Wars 2. Miejmy tylko nadzieję, że MS nie zezwoli na wykorzystywanie nowych urządzeń w przypadku strzelanek… 

Co sądzicie o tym pomyśle? Zamierzacie korzystać z klawiatury na Xboksie One? Ja mam mieszane uczucia. Nie mam problemu z grą w jakiekolwiek tytułu na padzie, więc nie widzę sensu podłączać myszki do konsoli. 

Źródło: http://attackofthefanboy.com/news/future-xbox-one-update-will-keyboard-mouse-support/

Tagi: