Halo Wars 2

Halo Wars 2

8,0
27 oceny

Ocena wg platformy:

PC 7.6
XONE 8.0

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Creative Assembly
Wersja językowa:
Częściowe wsparcie języka polskiego Napisy
Gatunek:
Strategiczna
Śr. czas:
12 godzin
Liczba graczy:
1-6
Premiery
Świat:
21.02.2017
Europa:
21.02.2017
Polska:
21.02.2017
Producent:
Creative Assembly
Wersja językowa:
Częściowe wsparcie języka polskiego Napisy
Gatunek:
Strategiczna
Śr. czas:
12 godzin
Liczba graczy:
1-6
Premiery
Świat:
21.02.2017
Europa:
21.02.2017
Polska:
21.02.2017

Recenzja redakcji

Halo Wars 2 - recenzja gry
8.0
Halo Wars 2 - recenzja gry
PC XONE

Halo Wars 2 - opis gry

Halo Wars 2 to strategia czasu rzeczywistego wyprodukowana wspólnie przez 343 Industries i Creative Assembly i wydana przez Microsoft. Tytuł ukazał się na komputerach z systemem Windows 10 oraz na konsoli Xbox One.

Developing

Halo Wars 2 to kontynuacja wydanego w 2009 roku Halo Wars. Gra, w odróżnieniu od oryginału, nie została stworzona przez Ensemble Studios, które wkrótce po premierze  ‘jedynki’ zostało zamknięte. Stąd nowa ekipa tworząca sequel, czyli odpowiedzialne za cenioną serię Total War brytyjskie studio Creative Assembly.

Fabuła

Akcja rozgrywa się blisko trzydzieści lat po wydarzeniach ukazanych w części pierwszej i niedługo po tych, które fani uniwersum mogą znać z Halo 5 Guardians. Załoga statku Spirit of Fire po wybudzeniu z kriogenicznego snu i po dryfowaniu w przestrzeni kosmicznej przez prawie trzy dekady (początek tej ‘podróży’ to jednocześnie zakończenie Halo Wars) dociera do Arki, miejsca, w którym tworzone są pierścienie halo. Tam oddział Spartan napotkał na swej drodze Banished, grupę Covenantów dowodzoną przez słynącego z okrucieństwa Atrioxa.

Gameplay

Jeśli chodzi o rozgrywkę, Halo Wars 2 to dość klasyczna strategia czasu rzeczywistego. W grze występują dwie frakcje: siły United Nations Space Command, czyli ludzie, oraz wspomniani wyżej Banished zastępujący Covenantów. Podobnie jak w innych RTS-ach podczas zmagań nasze zadania polega na rozbudowywaniu bazy i produkowaniu jednostek. Te, zgodnie z zasadami papier-nożyce-kamień, mają swoje wady i zalety. Dla przykładu: piechota dobrze radzi sobie z artylerią, ale gorzej idzie jej z jednostkami latającymi, z którymi z kolei radzi sobie artyleria. Kampania składa się w sumie z trzynastu misji, podczas których przyjdzie nam wykonywać rozmaite wytyczne. Można ją ogrywać także w multi (kooperacja).

Oprócz kampanii dostępny jest też tryb Skirmish (staczać bitwy możemy z innymi graczami bądź sztuczną inteligencją) oraz kilka trybów multiplayerowych (grać może maksymalnie sześć osób) i tak zwany Blitz Mode. Jeśli chodzi o te pierwsze, to do wyboru mamy Deathmatch (wygrywa ostatni gracz na polu bitwy), Stronghold i Domination, gdzie musimy przejąć kontrolę nad bazami lub punktami na mapie.

Na szczególną uwagę zasługuje system Blitz inspirowany karciankami. Nie gromadzimy w nim surowców, które pozwalają nam rozbudowywać nasze siły, ale karty symbolizujące poszczególne obiekty i jednostki. Te zdobywamy w trakcie kampanii lub wykonując codzienne oferowane wyzwania.

Wideo - Halo Wars 2

Poprzednie wideo
Następne wideo
Youtube video
Youtube video
Youtube video
Youtube video

Komentarze (4)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper