Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 19.02.2016 18:02
Hideo Kojima powróci w blasku. Twórca pracuje nad nową serią
1380V

Hideo Kojima powróci w blasku. Twórca pracuje nad nową serią

Twórca odpowiedzialny za Metal Gear Solid pracuje już na własny rachunek. Deweloper pojawił sięna  D.I.C.E. 2016, gdzie dyskutował o przyszłości naszej branży. Kojima w trakcie wydarzenia wspomniał kilka słów na temat swojej nadal bardzo tajemniczej produkcji. 

Hideo Kojima rozpoczął prace na własny rachunek. Twórca podpisał umowę z Sony, dzięki której możemy mieć pewność, że tytuł zadebiutuje na PlayStation 4. Następnie otrzymaliśmy również informacje o przygotowaniu edycji na komputery osobiste.

Możemy mieć jednak pewność, że nie będzie to jednorazowy wyskok. Kojima zapowiedział, że chce stworzyć nowe IP, które będzie całą serią. Ponadto jego praca nie będzie ograniczona do gier wideo – autor zamierza zaoferować coś zdecydowanie większego. Projekt zostanie rozbudowany przez anime, mangę, czy też figurki.

Na imprezie pojawił się oczywiście Geoff Keighley, który jest dobrym przyjacielem Hideo. Organizator The Game Awards wspomniał na Twitterze, że po nocnej rozmowie z twórcą jest powalony skalą i ambicją jego projektu. Koncepcja nie ma podobno granic, a Kojima jest zdeterminowany, by przygotować swoją najbardziej ambitną produkcję w historii. Ponadto autor chce nas zaskoczyć:

„- Jestem powalony skalą i ambicją planów Hideo. On nie zna granic. Mieliśmy w nocy bardzo sympatyczną rozmowę.

- Próby w naszym życiu sprawiają, że jesteśmy słabsi lub mocniejsi, a Hideo jest zdeterminowany, by wrócić ze swoim najbardziej ambitnym projektem w historii.

- Widzę jak jego mózg pracuje szybciej niż kiedykolwiek. On pragnie nas zaskoczyć i onieśmielić wolnością.”

Źródło: Twitter.com

Tagi: Geoff Keighley Hideo Kojima PC playstation 4