Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 15.02.2016 16:08
Historia z Rise of the Tomb Raider nagrodzona tytułem „Najlepszy scenariusz 2015 roku”
740V

Historia z Rise of the Tomb Raider nagrodzona tytułem „Najlepszy scenariusz 2015 roku”

Najnowsza przygoda Lary Croft to kawał przyjemnej produkcji, w której deweloperzy rozwijają swoją koncepcję. Historia przygotowana przez Crystal Dynamics została doceniona i nagrodzona przez Writers Guild of America.

Gildia Scenarzystów przedstawiła wyniki we wszystkich kategoriach, ale naszych czytelników pewnie głównie interesuje najlepsza historia z gier wideo. Tę zaszczytną nagrodę zgarnął Rise of the Tomb Raider. Gra Crystal Dynamics pokonała w Wiedźmin 3: Dziki Gon, Assassin's Creed: Syndicate oraz Pillars of Eternity.

Dla mnie jest to dość zaskakujący wybór. Najnowsza opowieść Lary jest świetna, ale akurat sama historia ma kilka słabszych momentów, przez które nie nagrodziłbym tej opowieści. Oczywiście wszystko zależy od podejścia, ale warto na pewno dodać, że w jury znajdowali się przedstawiciele dwóch organizacji Video Game Writers Caucus oraz Writers Guild.

Bez wątpienia jest to wielkie wyróżnienie dla Rise of the Tomb Raider oraz Crystal Dynamics… Ja teraz tylko czekam na zapowiedź kolejnej pozycji z tego uniwersum. Możemy mieć pewność, że historia Croft będzie kontynuowana.

Warto na zakończenie wspomnieć, że w 2014 roku nagrodę za najlepszy scenariusz zgarnął The Last of Us: Left Behind. Gra Naughty Dog zwyciężyła z Obcy: Izolacja, Assassin's Creed: Unity oraz Assassin's Creed IV: Black Flag - Freedom Cry.

Źródło: http://www.gamespot.com/articles/rise-of-the-tomb-raider-wins-writing-award-beating/1100-6434782/

Tagi: Crystal Dynamics nagroda Rise of the Tomb Raider