Assassin's Creed IV: Black Flag - Freedom Cry

Assassin's Creed IV: Black Flag - Freedom Cry

7,1
88 oceny

Ocena wg platformy:

PC 7.3
PS4 6.9
XONE 6.7
PS3 7.8
X360 7.6

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Ubisoft
Wersja językowa:
Częściowe wsparcie języka polskiego Napisy
Gatunek:
Przygodowa,   Akcja
Śr. czas:
8 godzin
Premiery
Świat:
18.12.2013
Europa:
18.12.2013
Polska:
18.12.2013
Producent:
Ubisoft
Wersja językowa:
Częściowe wsparcie języka polskiego Napisy
Gatunek:
Przygodowa,   Akcja
Śr. czas:
8 godzin
Premiery
Świat:
18.12.2013
Europa:
18.12.2013
Polska:
18.12.2013

Assassin's Creed IV: Black Flag - Freedom Cry - opis gry

Assassin's Creed IV: Black Flag - Freedom Cry to dodatek to czwartej części popularnej serii Assassin’s Creed. Za jego produkcję i wydanie odpowiadał Ubisoft. Freedom Cry dostępne było dla osób z season passem (można go było nabyć wraz ze specjalną edycją ‘czwórki’) oraz do kupienia oddzielnie.

Freedom Cry opowiada zupełnie nową historię. Głównym bohaterem jest tutaj Adewale, kwatermistrz Edwarda Kenwaya, w którego buty gracze weszli w podstawowej ‘czwórce’. Akcja dodatku rozgrywa się jakieś dwadzieścia lat po wydarzeniach tam przedstawionych. Adewale, już jako asasyn, usiłuje przeszkodzić templariuszom zbyt śmiało poczynającym sobie na Karaibach, ale w wyniku wypadków rozbija się na Haiti, niedaleko Port-au-Prince. Tam angażuje się w działalność mającą wyzwolić czarnych spod panowania białej elity.

Dalsza część tekstu pod wideo

Rozgrywka we Freedom Cry kręci się wokół Port-au-Prince, miasta, którego wcześniej nie mieliśmy okazji odwiedzić. O ile akcja ‘czwórki’ przez większą część czasu rozgrywała się na morzu, tutaj te proporcje uległy sporej zmianie. Pod względem mechaniki rozgrywki dodatek oczywiście nie wprowadza żadnych wymyślnych zmian. Podróżując po Haiti, które w pełni otwiera przed nami swoje podwoje, wykonujemy czynności do których przyzwyczaiła nas seria Ubisoftu. Wykonujemy misje, skaczemy po dachach próbując śledzić konkretne osoby, podsłuchujemy konwersacji próbując wyłapać użyteczne informacje i kiedy trzeba - walczymy. System walki także, co oczywiste, nie uległ zmianie, ale twórcy postanowili dodać nowe bronie urozmaicające nieco zmagania fanom ‘podstawki’. Adewale otrzymuje tu bowiem do dyspozycji garłacze, maczety i petardy, za pomocą których czasami musi odwrócić uwagę swoich przeciwników.

Oprócz wątku fabularnego Freedom Cry oferuje też kilka opcjonalnych zadań do wykonania (możemy np. odwiedzić niektóre regiony mapy z ‘czwórki’). Generalnie dodatek da się przejść w ok. cztery godziny.

Wideo - Assassin's Creed IV: Black Flag - Freedom Cry

Komentarze (6)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper