Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 10.02.2016 20:52
Rock Band 4 nie osiągnął oczekiwanych wyników, więc Mad Catz zwalnia
878V

Rock Band 4 nie osiągnął oczekiwanych wyników, więc Mad Catz zwalnia

Wczoraj odbyło się spotkanie inwestorów firmy Mad Catz, na którym poruszono sytuację Rock Band 4. Produkcja zaliczyła bardzo mocną końcówkę roku, ale i tak wyniki nie były wystarczające. W tej sytuacji firma postanowiła zwolnić sporą część pracowników. 

Mad Catz to znana firma tworząca sprzęt dla graczy i jednocześnie wydawca Rock Band 4. Korporacja zainwestowała sporo gotówki w peryferia do produkcji i zajęła się promocją tytułu.

W oficjalnym komunikacie włodarze Mad Catz informuje o zwolnieniu 37% pracowników w ramach restrukturyzacji. Ta decyzja sprawi, że firma zaoszczędzi rocznie około 5 milionów dolarów.

Warto jednak zauważyć, że końcówka roku była bardzo udana dla twórców gitar, ponieważ odnotowano najwyższą sprzedaż w historii! 65 milionów dolarów to jednocześnie 114% wzrost względem ubiegłego roku. Mad Catz mimo to zaliczyło spadek zysków o 10% do 1,2 mln dolarów i straty za okres ostatnich 9 miesięcy wynoszą aktualnie 4,4 mln dolarów.

Nowa prezes Karen McGinnis poinformowała, że choć sprzedaż jest „silna”, to jednak nie wystarczająca, by pokryć zainwestowaną gotówkę. W tej sytuacji zdecydowano się na wspomnianą wcześniej przebudowę.

Oczywiście w 2016 roku będziemy świadkami stałej rozbudowy marki Rock Band. 

Źródło: https://www.vg247.com/2016/02/10/mad-catz-lays-off-37-of-staff-despite-strong-rock-band-4-sales/

Tagi: Harmonix Mad Catz rock band 4