Bartosz Dawidowski Bartosz Dawidowski 09.02.2016 09:49
Wpadka rosyjskich skrytobójców - pierwsze oceny Assassin's Creed Chronicles: Russia
1162V

Wpadka rosyjskich skrytobójców - pierwsze oceny Assassin's Creed Chronicles: Russia

Gracze liczący na mocnego spin-offa serii Assassin's Creed mogą poczuć się rozczarowani. Najnowsza gra z tej marki zbiera nie najlepsze noty w pierwszych recenzjach.

Od samego początku było wiadomo, że Assassin's Creed Chronicles: Russia nie ma dużego budżetu. Niestety okazuje się, że deweloperom nie starczyło też zacięcia do dopieszczenia tej produkcji. W praktycznie wszystkich recenzjach gry przeznaczonej na Xbox One, PS4 i PC przewija się wyrażenie "odcinanie kuponów". Tytuł ma niezłą, estetyczną grafikę, ale rozczarowuje gameplayowo

IGN wylicza przykładowo, że Chronicles: Russia żenuje kiepskim sterowaniem, wymuszonymi sekcjami stealth z systemem "natychmiastowej skuchy" ("insta-fail") oraz zbyt wyżyłowanym, sztucznym poziomem trudności, który ma tylko wydłużyć na siłę czas zabawy. W podobnym tonie wypowiada się redaktor Push Square, który odsyła tytuł "do Gułagu". Vandal Online wskazuje z kolei na dobry kierunek artystyczny i narrację, ale również twierdzi, że to tytuł niedopracowany gameplayowo.

Gra pojawi się w kwietniu również na PS Vita.

Pierwsze oceny Assassin's Creed Chronicles: Russia:

IGN    5,8/10
PushSquare    5/10
Destructoid    6/10
Vandal Online    6,5/10
Official Xbox Magazine UK    4/10
Pure Xbox    4/10
God is a Geek    7/10
GameWatcher 5,5/10
LaPS4    7/10

Tagi: Assassin's creed chronicles recenzje Ubisoft