Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 08.02.2016 20:28
Koniec piractwa bardzo blisko. Chińczycy nie będą tworzyć cracków do gier single-player
2211V

Koniec piractwa bardzo blisko. Chińczycy nie będą tworzyć cracków do gier single-player

Od dłuższego czasu w Sieci stale pojawia się dyskusja, którą można zatytułować „wielkie rozwiązanie kwestii piractwa”. Temat podjęli na początku roku Chińczycy i już wtedy zapowiedzieli, że w niedalekiej przyszłości cracki mają zniknąć z Sieci. Po miesiącu mieszkańcy Azji postanowili nie tylko mówić ale również działać i przez najbliższy rok nie będą łamać gier. 

Piraci z grumy 3DM na początku roku informowali, że nowoczesne zabezpieczenia są bardzo mocne i nadal nie udało im się złamać między innymi Just Cause 3. Według specjalistów w przeciągu dwóch najbliższych lat nie będzie już pirackich gier.

Jednak członkowie 3DM nie zamierzają czekać tak długo. Na swoim oficjalnym forum poinformowali, że od 5 lutego (Chiński Nowy Rok) nie będą tworzyć cracków do gier single-player. Co ciekawe, zespół zamierza sprawdzić, czy ich ofiarność wpłynie na rynek:

„Mieliśmy wewnętrzne spotkanie. Począwszy od Chińskiego Nowego Roku, 3DM nie będzie łamać żadnych gier single-player. Zamierzamy przyglądać się sytuacji w przeciągu roku i sprawdzić, czy sprzedaż oryginalnych gier rośnie.”

Jest to bardzo ciekawa sytuacja, ponieważ 3DM złamało w przeszłości mnóstwo pozycji i dzięki pracy Chińczyków wielu graczy mogło grać w wiele wyjątkowych hitów. Jak sądzicie – czy faktycznie w niedalekiej przyszłości będziemy świadkami ostatecznego zakończenia piractwa? 

Źródło: http://www.vg247.com/2016/02/08/pirate-group-3dm-will-not-crack-any-single-player-games-for-a-year/

Tagi: 3dm PC piraci piractwo torrenty