Mateusz Gołąb Mateusz Gołąb 24.12.2015 10:00
Gdybyście mieli jakieś wątpliwości, to Tekken X Street Fighter nadal powstaje
676V

Gdybyście mieli jakieś wątpliwości, to Tekken X Street Fighter nadal powstaje

5 lat minęło, a o kolejnym crossoverze pomiędzy bohaterami serii Street Fighter i Tekken nie ma ani śladu. No, może poza jednym, ogłoszonym niedawno. Twórcy uspokajają natomiast, że gra nadal powstaje.

Nie tak dawno zaskoczył nas gościnny występ Akumy w Tekkenie 7, który nie tylko został dorzucony ku uciesze fanów, ale twórcy zręcznie wplątali go w nieźle zaplątaną fabułę serii. To może stanowić dla nas niejako przedsmak crossovera, gdyż po raz pierwszy widzimy jak bohater Street Fightera działa w obrębie mechaniki serii Tekken.

Pierwszy raz o Tekken X Street Fighter usłyszeliśmy w 2010 roku, kiedy Capcom i Namco ogłosili powstawanie dwóch crossoverów. Pierwszy z nich - oparty na silniku Street Fightera i zatytułowany Street Fighter X Tekken ujrzał światło dzienne, ale został dosyć chłodno przyjęty, ze względu na głupie decyzje biznesowe Capcomu. To w żadnym wypadku nie była zła gra, jednak obecność płatnych za prawdziwe pieniądze kryształów sprawiła, że nie nadawała się ona do poważnych, profesjonalnych rozgrywek.

Seriws Gameblog zapytał ostatnio jednego z twórców serii Tekken - Michaela Murraya o losy drugiej gry. Deweloper stwierdził, że nie może w tym momencie powiedzieć zbyt wiele, ale gra nadal powstaje, choć ekipa aktualnie skupiona jest na Tekkenie 7. Gra powstawała pierwotnie na PS3 i Xboksa 360, więc naturalnie, zapytano także o to, czy aktualnie Tekken X Street Fighter przeskoczyło na kolejną generację konsol. Murray odparł, że gra powstaje na PCtach i ze względu na podobieństwo architektury, nawet prościej będzie przełożyć ją na PS4 i Xboksa One.

Pozostaje nam czekać.

Źródło: http://shoryuken.com/2015/12/23/yes-tekken-x-street-fighter-is-still-in-development/

Tagi: michael murray namco street fighter street fighter x tekken tekken tekken x street fighter