Mateusz Gołąb Mateusz Gołąb 08.12.2015 12:30
Remake Final Fantasy VII korzysta z tej samej świetnej technologii oświetlenia, co Star Wars: Battlefront
746V

Remake Final Fantasy VII korzysta z tej samej świetnej technologii oświetlenia, co Star Wars: Battlefront

Technologia "Enlighten" opracowana przez ekipę Geometrics, to jeden z kilku czynników, które sprawiły, że Star Wars: Battlefront (2015) jest jedną z najpiękniejszych gier na rynku. Twórcy zdradzili, że ten sam system używany jest w remake'u przygód Clouda Strife'a.

Pracownicy Geometrics zapewnili, że mają zamiar ściśle współpracować ze Square Enix przez cały proces tworzenia gry, by jakość oświetlenia przewyższała oczekiwania pokładane w tym tytule. Bez dwóch zdań - technologia Enlighten jest jednym z najbardziej zaawansowanych systemów w branży. Wizualne doświadczenia wzbogacone tą technologią są niezwykle imponujące. Zwłaszcza we współpracy z silnikiem Unreal Engine 4, na którym powstaje Final Fantasy VII Remake.

Aby nie zagłębiać się w czysto techniczną gadkę opisującą działanie globalnego oświetlenia generowanego przez Enlighten prezentujemy wam poniżej dwa dema technologiczne opracowane na silniku firmy Epic. Podobnych cudów powinniśmy spodziewać się w nadciągającym wielkimi krokami remake'u legendarnego j-RPG.

Źródło: http://www.dualshockers.com/2015/12/08/final-fantasy-vii-remake-uses-the-same-powerful-global-illumination-tech-as-star-wars-battlefront/

Tagi: Final Fantasy VII Remake geometrics Square Enix Unreal Engine 4