Mateusz Gołąb Mateusz Gołąb 07.12.2015 12:00
Twórca Star Wars: Battlefront: "Nawet 8-latek mógłby grać ze swoim ojcem"
1344V

Twórca Star Wars: Battlefront: "Nawet 8-latek mógłby grać ze swoim ojcem"

Star Wars: Battlefront (2015) podzieliło fanów. Jedni uważają ją za ósmy cud świata i spełnienie dziecięcych marzeń (cześć Butcher!), a inni widzą profanację klasycznej marki. Twórcy przyznają, że gra może nie spełnić oczekiwań maniaków strzelania.

Blake Jorgenson z EA przyznał w rozmowie z serwisem Gamespot, że stworzenie strzelaniny ukierunkowanej na młodszych fanów gwiezdnej sagi mogło zawieść hardcore'owych fanów serii. Gra zdecydowanie nie ma takiej głębi, jak inne strzelaniny autorstwa studia DICE, co z pewnością wyalienowało sporą grupę odbiorców.

Star Wars: Battlefront to strzelanina pierwszoosobowa, ale jedyna posiadająca kategorię wiekową sugerującą, że jest ona przeznaczona dla nastolatków. Dlatego też zaprojektowaliśmy ją tak, by była przystępna dla szerokiego grona odbiorców. Nawet 8-latek mógłby grać ze swoim ojcem na kanapie, podobnie jak nastolatek i 20-latek jest w stanie tak samo dobrze się bawić przy tym tytule. Stąd też gra może nie mieć takiej głębi, jakiej oczekują hardcore'owi gracze.

Mówił Jorgenson.

Uważacie, że był to krok w dobrym kierunku, czy jednak EA może więcej stracić na takim zabiegu, niż zyskać? Czy grupa młodych, casualowych graczy przewyższy zawiedzionych hardcore'owców, którzy zrezygnowali z zakupu Battlefronta? Dajcie znać w komentarzach.

Źródło: http://www.vg247.com/2015/12/07/ea-admits-star-wars-battlefront-may-not-have-the-depth-fans-wanted/

Tagi: battlefront ea dice gwizedne wojny Star Wars star wars: battlefront (2015)