Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 26.11.2015 15:15
Konami potwierdza - od grudnia zagramy w Pro Evolution Soccer 2016 w formie free-to-play!
2085V

Konami potwierdza - od grudnia zagramy w Pro Evolution Soccer 2016 w formie free-to-play!

Pod koniec ubiegłego tygodnia pojawiła się plotka dotycząca wydania Pro Evolution Soccer 2016 w modelu biznesowym free-to-play. Japończycy nie chcieli komentować sytuacji, ale dzisiaj zapowiedzieli nową wersję produkcji. Gra zadebiutuje na dwóch platformach już w grudniu!  

Japońska korporacja potwierdziła przygotowanie Pro Evolution Soccer 2016 w wersji F2P. Gra zadebiutuje 8 grudnia wyłącznie na PlayStation 4 i PlayStation 3.

Specjalną edycję produkcji pobierze każdy zainteresowany, ale oczywiście pozycja będzie posiadała ograniczenia. W tytule sprawdzimy trzy tryby oraz siedem zespołów, tak prezentują się szczegóły:

 • Tryby:
  - Exhibition Mode
  - Trening
  - MyClub
 • Drużyny:
  - Bayern Monachium
  - Juventus
  - AS Roma
  - Brazylia
  - Francja 

Jak widać aktualnie nie poznaliśmy całej zawartości, ale deweloperzy obiecują, że „wszystkie przyszłe elementy oraz dodatkowa zawartość będzie dostępna w nowej edycji”. 

Ciekawie bez wątpienia wydaje się możliwość zabawy w MyClub – tutaj bez przeszkód zbierzemy gotówkę w grze lub wydamy prawdziwe pieniądze na nowych zawodników. Pewnie Konami liczy, że gracze chętniej zainteresują się szybszym sposobem przygotowania formacji. 

Źródło: http://www.polygon.com/2015/11/26/9802150/pes-2016-offering-limited-free-to-play-version-starting-dec-8

Tagi: