Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 20.11.2015 17:00
Twórcy Batman: Arkham Knight rezygnują z walki. Nie chcą dodawać nowych funkcji, by nie popsuć gry
2164V

Twórcy Batman: Arkham Knight rezygnują z walki. Nie chcą dodawać nowych funkcji, by nie popsuć gry

Batman: Arkham Knight to przykład produkcji, która nie została w należyty sposób potraktowana przez wydawcę oraz deweloperów. Gra w edycji na PlayStation 4 i Xboksy One działa poprawnie, ale wersja na komputery osobiste to pomyłka… Wiele na to wskazuje, że lepiej już nie będzie, bo deweloperzy poinformowali o zaprzestaniu prac nad jednym z ważniejszych elementów.

Na początku miesiąca informowaliśmy, że posiadacze Batman: Arkham Knight w wersji na komputery osobiste mogą zwracać produkcję. Warner Bros. przyznało się do porażki i postanowiło oddać graczom gotówkę.

Jednak deweloperzy nie zakończyli prac nad usprawnieniem tytułu. Pracownicy Rocksteady Studios przez cały czas starają się ulepszyć i usprawnić pozycję, ale dzisiaj oficjalnie zakomunikowali, że przegrali dość istotną bitwę.

Deweloperzy potwierdzili, że nie uda się im przygotować wsparcia dla wielu kart graficznych – studio pracowało nad tym elementem przez wiele tygodni, ale w końcu zdecydowano porzucić prace. Jak się okazuje wzrost wydajności był zbyt mały, a ryzyko zbyt wielkie:

„Nawet w najlepszym wypadku szansa na poprawę wydajności okazała się zbyt mała w stosunku do ryzyka powstania nowych problemów dla wszystkich graczy. W tej sytuacji postanowiliśmy podjąć trudną decyzję, by zatrzymać pracę nad wsparciem dla wielu kart graficznych. Jesteśmy rozczarowani i przepraszamy tych, którzy czekali na nową funkcję.”

Nie jest to na pewno dobra wiadomość dla graczy. Ja mam tylko nadzieję, że większość z Was zapoznała się z Batman: Arkham Knight na konsolach, bo jest to dla mnie jedna z najlepszych tegorocznych premier, w którą naprawdę warto zagrać.  

Źródło: http://www.gamespot.com/articles/batman-arkham-knight-dev-abandons-plans-for-dual-g/1100-6432462/

Tagi: batman: arkham knight pc rocksteady studios Warner Bros.