Mateusz Gołąb Mateusz Gołąb 18.11.2015 12:30
Coraz więcej tropów wskazuje na to, że na PS4 zagramy w "klasyki" z PSOne i PS2
2411V

Coraz więcej tropów wskazuje na to, że na PS4 zagramy w "klasyki" z PSOne i PS2

O tym, że gry z dwóch pierwszych urządzeń od Sony pojawią się w wersjach cyfrowych jako "klasyki" plotkuje się od dawna. Tym razem mamy jednak pewien bardzo ważny dowód w tej sprawie, który pozwala sądzić, że jest to prawda.

Wszystko zaczęło się od tego, że organizacja PEGI oceniła parę starszych exów od Sony oznaczając je jako produkcje na PS4. Były to Dark CloudApe Escape oraz Twisted Metal: Black. Wspomniany przeciek nie został jednak oficjalnie potwierdzony przez Sony.

Firma wypuściła jednak specjalny Star Wars: Battlefront (2015) bundle, w skład którego wchodzą, poza oczywistą grą od DICE, trzy inne tytuły z uniwersum. Debiutowały one jednak jeszcze w czasach PS2. Reklamy tego pakietu głosiły, że wszystkie produkcje dostępne będą z pełnym wsparciem dla trofeów, co zresztą pokrywa się z przygotowanym wcześniej przez Sony patentem dodającym ich obsługę do "klasyków".

Jednemu z użytkowników reddita udało się odnaleźć osobę, która nieco przedwcześnie streamowała na Twitchu fragmenty gry Star Wars: Bounty Hunter pochodzącej ze wspomnianego bundle'a. Wszystko wskazuje na to, że gra jest jedynie emulowana i nie jest pełnoprawnym portem. Potwierdza to zatem teorię o pojawieniu się serii "klasyków" na aktualnej generacji konsol. Sprawdzając PSN ID gracza możemy również zauważyć, że faktycznie posiada on na swoim koncie trofea z tej gry.

Na konkretne wieści musimy zapewne poczekać do grudniowego PlayStation Experience.

Źródło: http://gearnuke.com/evidence-suggests-ps1ps2-classics-coming-ps4/#

Tagi: classics przecieki ps2 classics ps4 psn psone classics star wars