Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 05.11.2015 18:29
Remedy Entertainment potwierdza - Alan Wake 2 powstanie
1114V

Remedy Entertainment potwierdza - Alan Wake 2 powstanie

Remedy Entertainment od wielu miesięcy zajmuje się Quantum Break. To nowe IP zapowiada się na wyjątkowe dzieło, które w przyszłym roku rozpali posiadaczy Xboksów One. Mimo tworzenia kolejnej wielkiej marki, studio nie zapomina o Alanie Wake’u i dyrektor kreatywny zespołu ma dla Was dobrą wiadomość. 

Alan Wake to w moim odczuciu jeden z najciekawszych nowych IP, który narodził się na poprzedniej generacji. Remedy Entertainment stworzyło niebanalną historię, interesujący gameplay i zaoferowało śmiałkom wciągającą opowieść.

Od wielu lat twórcy dłubią nad Quantum Break, ale wkrótce może się to zmienić. Podczas specjalnego spotkania z dziennikarzami Game Informera, dyrektor kreatywny studia odpowiadał na różne zagadnienia w sesji Q&A i w pewnym momencie pojawiło się oczekiwane pytanie – czy kiedykolwiek dostaniemy możliwość zagrania w Alan Wake 2? Same Lake nie kręcił, nie rozpoczął długiego monologu, a odpowiedział po prostu „tak”.

Jest to znacząca informacja, ponieważ studio przed rozpoczęciem prac nad Quantum Break przygotowało prototyp Alan Wake 2, ale w tamtym czasie Microsoft potrzebował czegoś innego. Projekt trafił do szuflady, ale możemy mieć nadzieję, że wkrótce powróci!

Wstępne informacje o Alan Wake 2 znajdziecie w tym miejscu, a poniżej zapraszam na krótki fragment rozgrywki.

 

Tagi: alan wake alan wake 2 quantum break Remedy Entertainment sam lake