Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 04.11.2015 16:31
Wybitny wynik Halo 5: Guardians - produkcja jest najszybciej sprzedającą się grą na Xboksa One!
1054V

Wybitny wynik Halo 5: Guardians - produkcja jest najszybciej sprzedającą się grą na Xboksa One!

Microsoft triumfuje. Amerykańska korporacja właśnie poinformowała o wyjątkowo udanym debiucie Halo 5: Guardians. Produkcja rozchodzi się niczym ciepłe bułeczki, a w dodatku gracze chętnie kupują specjalnie przygotowane urządzenia. 

Amerykanie właśnie z dumą poinformowali, że Halo 5: Guardians jest najszybciej sprzedającą się grą na Xboksie One. Pozycja jednocześnie zanotowała najlepszy premierowy tydzień w dwuletniej historii urządzenia!

Chcecie konkretów? Microsoft poinformował, że gra w tydzień wygenerowała przychód na poziomie 400 milionów dolarów! Za ten wybitny wynik jest odpowiedzialna produkcja 343 Industries oraz wszystkie urządzenia przygotowane na premierę tytułu – między innymi dwa kontrolery, słuchawki oraz konsola.

Warto na pewno wspomnieć, że wczoraj amerykańska korporacja świętowała pobicie Agenta 007 w dniu premiery – Master Chief pobił najnowszy film Bonda i zanotował świetny wynik w Wielkiej Brytanii.

Zadowoleni? Ja bardzo... Uwielbiam tę serię i z niecierpliwością wyczekuję na kolejne dzieła od 343!  

Źródło: http://www.gameinformer.com/b/news/archive/2015/11/04/halo-5-guardians-moves-400-million-in-games-and-hardware-during-first-week.aspx

Tagi: 343 Industries halo 5: guardians microsoft wyniki sprzedaży