Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 03.11.2015 14:32
Fenomenalny wynik Halo 5: Guardians - gra pobiła premierę nowego Bonda!
1102V

Fenomenalny wynik Halo 5: Guardians - gra pobiła premierę nowego Bonda!

Miliony graczy na całym świecie nie może się mylić! Microsoft podał do ogólnej wiadomości wynik Halo 5: Guardians i produkcja 343 Industries zanotowała wyśmienity debiut. Najnowsza opowieść Master Chiefa pobiła nowe przygody Agenta 007!

Master Chief potężniejszym bohaterem od samego Bonda? Może odrobinę przesadzam, ale Microsoft z dumą potwierdził, że Halo 5: Guardians zarobiło w dniu premiery 7,7 mln funtów, zaś najnowsza opowieść Agenta 007 wygenerowała zyski na poziomie 6,3 mln funtów. Są to oczywiście wyniki premierowe i wyłącznie z Wielkiej Brytanii, ale rezultat w moim odczuciu prezentuje się fantastycznie.

Jest to oczywiście ciekawostka, która pokazuje, że gry wideo coraz to lepiej radzą sobie na światowych rynkach. Warto tutaj na pewno przypomnieć sytuację Metal Gear Solid V: The Phantom Pain – gra w dniu premiery uzyskała lepszy wynik od Avengers: Czas Ultrona.

Teraz nie pozostaje nam nic innego jak tylko czekać na światowy wynik Halo 5: Guardians – Amerykanie na pewno dorzucą do tej puli wiele milionów, a pewnie w pozostałych krajach Starego Kontynentu gracze równie dobrze przywitali nowy tytuł 343 Industries.

Microsoft ma swojego system sellera? Co sądzicie o tym wyniku? 

Źródło: http://www.gamesradar.com/halo-5-guardians-beats-bond-uk-box-office

Tagi: