Mateusz Gołąb Mateusz Gołąb 14.10.2015 10:05
Owca w wilczej skórze? Antagoniści w Deus Ex: Rozłam Ludzkości wcale nie muszą być źli
613V

Owca w wilczej skórze? Antagoniści w Deus Ex: Rozłam Ludzkości wcale nie muszą być źli

Seria Deus Ex zawsze wyróżniała się głębokimi wyborami moralnymi i mocno rozbudowanymi postaciami. Najnowsza odsłona ma wykonać krok naprzód w tej materii.

Według Mary DeMarle piastującej stanowisko szefowej producentów narracji, Adam Jensen w Deus Ex: Mankind Divided nie może być pewien, kto tak naprawdę jest jego przyjacielem, a kto wrogiem. Mary zwraca również uwagę na niesamowitą dynamikę pomiędzy bohaterami.

Przykładowo, w Buncie Ludzkości mówiliśmy, że Jensen i Hugh Darrow to dwie przeciwne strony tej samej monety. W najnowszej historii Jensen mógłby zdobyć augmentacje, których Hugh nigdy nie był w stanie otrzymać.

DeMarle powiedziała również, że zawsze stara się stworzyć świat, w którym bohaterzy są głęboko rozbudowani i posiadają własne problemy, a następnie dopiero osadza je w pewnych rolach. W grze nie zabraknie również tematu konspiracji. W końcu każda odsłona serii obracała się wokół pewnych teorii spiskowych.

Ponadto, z początku gry, Jensenowi może się wydawać, że niektóre postacie są złoczyńcami, jednak z czasem, gdy dowie się o nich więcej, pozna coś wyjątkowo interesującego.

Deus Ex: Mankind Divided trafi do sprzedaży 23 lutego 2016 roku i będzie dostępne na konsolach PS4, Xbox One i pecetach.

Źródło: http://www.examiner.com/article/characters-who-seem-bad-deus-ex-mankind-divided-might-not-be-what-you-think

Tagi: Deus Ex: Mankind Divided Deus Ex: Rozłam ludzkości eidos montreal Square Enix