Deus Ex

Deus Ex

8,3
78 oceny

Ocena wg platformy:

PC 8.7
PS2 7.6

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Ion Storm
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Strzelanina FPP
Śr. czas:
30 godzin
Premiery
Świat:
17.06.2000
Europa:
17.06.2000
Polska:
23.09.2000
Producent:
Ion Storm
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Strzelanina FPP
Śr. czas:
30 godzin
Premiery
Świat:
17.06.2000
Europa:
17.06.2000
Polska:
23.09.2000

Deus Ex - opis gry

Deus Ex to wyprodukowana przez Ion Storm i wydana przez Eidos Interactive gra FPP łącząca w sobie cechy strzelaniny, RPG-a oraz skradanki. Jej konsolowa wersja ukazała się tylko na PlayStation 2. Deus Ex w momencie premiery zdobył wielkie uznanie graczy, wchodząc po latach na rozmaite listy najlepszych produkcji wszech czasów.

Akcja gry rozgrywa się w połowie XXI wieku. Świat stoi na krawędzi zagłady, bowiem śmiertelne żniwo zbiera wirus zwany Gray Death. Ludzkość nie jest bez szans ze względu na istnienie lekarstwa, zwanego Ambrosia, jednak występuje ono w niewielkich ilościach i dostęp doń mają przede wszystkim jednostki, których życie "ma wpływ na porządek społeczny". Ta rażąca niesprawiedliwość doprowadza do powstania licznych terrorystycznych organizacji, jedna z nich wysadza nawet Statuę Wolności. W odpowiedzi Organizacja Narodów Zjednoczonych powołuje do życia grupę mającą przeciwdziałać tym atakom (UNATCO). Jej agentem staje się główny bohater, JC Denton.

Jako agent Dentom możemy wiele - wchodzić w interakcję z NPC-ami, zbierać bronie, wypełniać otrzymywane rozkazy i robić wszystko co z tym się wiąże. Głównego bohatera opisuje jedenaście parametrów, które usprawniamy za pomocą punktów, jakie otrzymujemy po dobrze wykonanym zadaniu. Zwiększać możemy siłę ataków, rozwijać umiejętności hackowania i wiele więcej.

Ciało Dentona można modyfikować nanotechnologią, która daje mu nadludzkie możliwości. Umiejętności nabyte w ten sposób przydają się nie tylko podczas walki, ale również poza nią. Przykładem niech będą wyższe skoki, pływanie lub podnoszenie ciężkich obiektów.

To jednak nie wszystko. Usprawnieniom podlegają jeszcze bronie. Gracz może zwiększać liczbę nabojów w magazynkach, celność, zasięg (itd.), bądź dodawać akcesoria w rodzaju tłumików czy laserowego celownika. 

Deus Ex daje graczowi dużą dozę wolności, gdy ten podejmuje się wykonania zadania. Misje przeważnie da się przechodzić na wiele sposobów: skradając się, eliminując cel karabinem snajperskim, idąc na żywioł, prowadząc rozmowy lub hackując komputery. Co więcej, czasami gra wymaga podjęcia decyzji, które w istotny sposób rzutują na dalszy bieg fabuły. Swoboda wyboru jest w istocie tak duża, że głównych szwarccharakterów da się zabić stosunkowo niedługo po rozpoczęciu przygody.

Wersja na PS2, w przeciwieństwie do tej z komputerów osobistych, nie posiadała trybu wieloosobowego.

Wideo - Deus Ex

Komentarze (16)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper