Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 04.09.2015 15:00
Capcom otwarte na przygotowywanie większej liczby remasterów - na jaki tytuł liczycie?
912V

Capcom otwarte na przygotowywanie większej liczby remasterów - na jaki tytuł liczycie?

Japończycy z Capcomu nie boją się odświeżać swoich wielkich hitów. W sumie firma przygotowuje sporo remasterów, ale możliwe, że będzie ich jeszcze więcej. Wszystko dzięki sukcesowi Resident Evil HD (2015).

Era remastera trwa w najlepsze. Chcecie narzekać? W zasadzie nie powinniście, bo to tylko i wyłącznie dzięki nam – graczom – Capcom tak chętnie patrzy w stronę odgrzewanego mięcha.

Antoine Molant – dyrektor marketingu japońskiej korporacji – mówi wprost, że jego firma jest bardzo zadowolona z sukcesu Resident Evil HD (2015):

„Resident Evil HD wypadł bardzo dobrze, to najszybciej sprzedająca się gra w dniu premiery na PlayStation Store. Jesteśmy z tej sytuacji bardzo zadowoleni.”

Co ciekawe, w dniu debiutu wspomnianej produkcji, Japończycy już pracowali nad Resident Evil Zero HD. Obie produkcje są częścią większego planu:

„Resident Evil Zero HD był przygotowywany w dniu premiery Resident Evil HD, więc sukces tej gry nie spowodował, że zechcieliśmy przygotować Zero HD. Biorąc pod uwagę opinie fanów, spodziewaliśmy się pozytywnego odbioru.”

Jednak musimy wziąć pod uwagę fakt, że sukces Resident Evil HD (2015) spowodował, że w przyszłości zagramy w kolejne odpicowane tytuły z poprzednich generacji:

„Nie mogę wypowiedzieć się na temat naszych niezapowiedzianych projektów, ale oczywiście sukces RE HD pozwala nam spojrzeć przychylnym okiem na zremasterowanie kolejnych gier w przyszłości.”

To na jakie tytuły liczycie? Pamiętajcie, że Resident Evil 2 Remake już powstaje...

Źródło: http://www.dualshockers.com/2015/09/04/capcom-might-bring-more-remasters-in-the-future-thanks-to-the-success-of-resident-evil-hd/

Tagi: Capcom resident evil 2 hd resident evil hd resident evil zero hd