Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 25.08.2015 18:30
Final Fantasy VII Remake zostanie znacząco przebudowany. System walki znajduje się w fazie „prób i błędów”
1213V

Final Fantasy VII Remake zostanie znacząco przebudowany. System walki znajduje się w fazie „prób i błędów”

Zapowiedź Final Fantasy VII Remake rozbudziła pragnienia wielu fanów. Twórcy nie zamierzają jedynie odrestaurować produkcję, ale również przebudować kilka elementów gry. Otrzymaliśmy już zapowiedź, że w przypadku systemu walki możemy oczekiwać znaczących zmian.

Nie mamy dobrych informacji dla graczy, którzy liczą na „starego-dobrego Finala” w przypadku Final Fantasy VII Remake. Wiele na to wskazuje, że Square Enix zamierza zdecydowanie uwspółcześnić dzieło i tym samym zaoferować kilka znaczących zmian w samej rozgrywce.

Yoshinori Kitase postanowił wypowiedzieć się na temat produkcji. W czasie rozmowy z dziennikarzem Famitsu zdradził kilka szczegółów – studio aktualnie pracuje nad ulepszeniem systemu walki:

„Zaczęliśmy dostrzegać realny kierunek. Z drugiej strony, obecnie zajmujemy się systemem walki i znajdujemy się na etapie prób i błędów. Istnieje możliwość, że dawny system walki może nie odnieść dzisiaj sukcesu, więc planujemy w jakim kierunku powinny podążać prace.

Zwykle przygotowując remake staramy się odwzorowywać znanego RPG akcji, w tym przypadku Final Fantasy VII, podczas gdy nadal chcielibyśmy zaskakiwać graczy.”

Zszokowani? Kolejny raz osoba odpowiedzialna za FFVII Remake wspomina o zmianach... Ja mam jednak wrażenie, że twórcy ruszając legendę stąpają po bardzo kruchym lodzie. Już teraz mogę śmiało przypuszczać, że znajdzie się wielu graczy, którym nie spodoba się uwspółcześnienie gry.

Na zakończenie Kitase odniósł się do samego rozwoju tytułu:

„Proszę nie pytać o to, na jakim etapie rozwoju jesteśmy (śmiech).”

Źródło: http://gematsu.com/2015/08/final-fantasy-vii-remake-battle-system-trial-error-phase

Tagi: Final Fantasy VII Remake Square Enix yoshinori kitase