Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 13.08.2015 19:49
Visceral Games i Motive przygotowują wielkie dzieło w uniwersum Gwiezdnych Wojen
1295V

Visceral Games i Motive przygotowują wielkie dzieło w uniwersum Gwiezdnych Wojen

Od wielu miesięcy wiemy, że Visceral Games przygotowuje produkcje w świecie Gwiezdnych Wojen. Twórcy są wspomagani przez ekipę Jade Raymond, która w ubiegłym miesiącu dołączyła do Electronic Arts i utworzyła studio Motive. Znana twórczyni wypowiedziała się na temat niezapowiedzianej produkcji. 

Jade Raymond dochodząc do Electronic Arts potwierdziła, że jej nowe studio będzie współpracować z Visceral Games nad nową grą w świecie Gwiezdnych Wojen. Tytuł nadal nie został ujawniony, ale podobno będzie to wielka produkcja:

„To będzie wielka produkcja. Jej znaczna część powstała w Visceral oraz w Motive, co tworzy ogromne szanse dla tytułu. Mamy wielu utalentowanych twórców, którzy są wielkimi fanami Star Wars i naprawdę chcą pracować przy tym projekcie. Skupiamy się na nim w pierwszej kolejności.”

Według ostatnich informacji Elektronicy pracują nad „Uncharted w klimacie Star Wars” i nikogo nie powinno dziwić, że grę tworzą przedstawiciele Visceral Games oraz Motive. W studiach znajdują się doświadczeni twórcy – Amy Hennig i Jade Raymond – którzy posiadają wielkie doświadczenie w tworzeniu wyjątkowych pozycji.

Ciekawostką na pewno jest informacja, że chociaż o powstaniu Motive usłyszeliśmy w ubiegłym miesiącu, to ekipa przygotowuje znaczną część dzieła:

„W Motive powstaje znacząca część gry, więc zespół ma twórcze prawo własności do produkcji. Amy Hennig spędzi sporo czasu w Montrealu, pomimo że ten rozkład prac nie jest równomierny.”

Co to będzie? W Sieci pojawiają się plotki, że EA za pomocą tego projektu wskrzesza Star Wars 1313...

Źródło: http://www.videogamer.com/news/jade_raymonds_studio_has_creative_ownership_over_a_significant_portion_of_viscerals_star_wars.html

Tagi: amy hennig Jade Raymond motive star wars Star Wars 1313 Visceral Games