Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 13.08.2015 18:27
DICE przedstawia tryb Supremacji - wielkie bitwy w Star Wars: Battlefront
1103V

DICE przedstawia tryb Supremacji - wielkie bitwy w Star Wars: Battlefront

Twórcy z DICE wciąż rozwijają Star Wars: Battlefront (2015). Gra zadebiutuje na rynku już w listopadzie, więc dzisiaj możemy zapoznać się z informacjami na temat nowego wariantu zabawy. Tryb Supremacja zainteresuje fanów Podboju z Battlefielda. 

DICE zamierza zainteresować Star Wars: Battlefront bardzo szerokie grono odbiorców, więc deweloperzy przygotowują bardzo różnorodne warianty rozgrywki. Od małych map w zwarciu po ogromne bitwy, w których pojawi się piechota, pojazdy, bohaterowie oraz złoczyńcy.  

Sympatycy rywalizacji na wielką skalę powinni zainteresować się Supremacją – w tym trybie dwie drużyny muszą walczyć o przejęcie pięciu punktów kontrolnych. Zmagania trwają 10 minut, a na początku zabawy każda z ekip kontroluje dwie lokacje i rozpoczyna się walka o niezdobytą miejscówkę. Następne cele należy przejmować według podanej kolejności, więc zabawa zawsze jest skoncentrowana wokół dwóch punktów – po jednym dla każdego zespołu.

Główny projektant lokacji Dennis Brännvall potwierdza, że Supremacja zainteresuje graczy preferujących ogromne bitwy:

„Po odrodzeniu w trybie Supremacja przyjaciół i wrogów nie musisz szukać daleko. Zostajesz rzucony wprost na rozległą linię frontu, a twój ekran natychmiast zapełniają adwersarze: piechota, bohaterowie, maszyny kroczące i gwiezdne myśliwce. Możesz spodziewać się ciężkich walk i akcji prosto z uniwersum Star Wars”

W tym wariancie zabawy istotną rolę odegrają bohaterowie oraz złoczyńcy:

„Darth Vader doskonale sprawdza się podczas przejmowania punktów kontrolnych, bo jest dużo wytrzymalszy i trudniej go zabić. Luke Skywalker i Boba Fett błyskawicznie przechodzą od działań ofensywnych do defensywy i pozwalają uzyskać przewagę nad wrogiem”

Brännvall wcześniej pracował nad Battlefieldem i potwierdza, że istnieje wiele podobieństw między Supremacją a Podbojem:

„Supremacja to tryb, który spodoba się fanom battlefieldowego Podboju. Wprowadziliśmy w nim jednak szereg ulepszeń. W Supremacji po odrodzeniu zawsze będziesz znajdować się blisko akcji, nigdy nie poczujesz się od niej odizolowany. Koncentracja wydarzeń w jednym kluczowym punkcie sprawi, że widok graczy nie realizujący wytycznych lub zaczajonych gdzieś na wzgórzu będzie należeć do rzadkości”.

Źródło: http://starwars.ea.com/pl_PL/starwars/battlefront/news/supremacy-mode-all-out-galactic-conquest-pl

Tagi: