Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 17.04.2015 13:31
Sprzedaż w USA - PlayStation 4 i Battlefield: Hardline na czele
803V

Sprzedaż w USA - PlayStation 4 i Battlefield: Hardline na czele

Otrzymaliśmy oficjalne wyniki sprzedaży gier wideo oraz konsol ze Stanów Zjednoczonych. Z przedstawionych danych na pewno są zadowoleni włodarze Electronic Arts oraz szefowie Sony. 

Dominacja Nowego 3DS-a nie trwała długo. Konsola Nintendo nie jest już najchętniej kupowanym urządzeniem w Ameryce, a nowym liderem jest PlayStation 4.  NPD oczywiście nie podało dokładnych danych, ale otrzymaliśmy informacje, że sprzedaż urządzeń spadła o 9% względem marca ubiegłego roku.

Przedstawiciele NPD nie zdradzili szczegółów sprzedaży konsol Microsoftu, ale wiemy, że Xbox One nadal wyprzedza sprzedaż Xboksa 360 porównując na ten sam okres życia.

W zestawieniu gier można znaleźć kilka ciekawostek – mieszkańcy Stanów Zjednoczonych najchętniej kupowali Battlefield: Hardline, ale ten tytuł zadebiutował aż na pięciu platformach.

Warto na pewno zwrócić uwagę na wyniki ekskluzywnych projektów – Bloodborne oraz Mario Party 10. Obie pozycje zadebiutowały tylko na jednej konsoli, ale mimo to potrafiły znaleźć się w czołówce.

W przypadku Bloodborne gra zaliczyła bardzo udany początek, ale nie tak dobry jak inFamous: Second Sontytuł From Software jest aktualnie na drugim miejscu w zestawieniu najlepszych premier na PlayStation 4.

Należy również zerknąć na rezultaty odgrzewanego mięska – Amerykanie chętnie sięgali po odpicowane Borderlandsy oraz odświeżone Type-0. 

Sprzedaż gier:

* - Nintendo podało, że sprzedano 290 000 egzemplarzy produkcji (cyfra + pudło).

Źródło: http://venturebeat.com/2015/04/16/march-2015-npd-ps4-xbox-one/

Tagi: npd sprzedaż gier sprzedaż konsol stany zjednoczone usa wyniki sprzedaży