Borderlands: The Handsome Collection

Borderlands: The Handsome Collection

8,1
90 oceny

Ocena wg platformy:

NS -
PC 8.7
PS4 8.0
XONE 8.7

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Gearbox Software
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
RPG,   Strzelanina,   Akcja
Śr. czas:
90 godzin
Liczba graczy:
1-4
Premiery
Świat:
24.03.2015
Europa:
27.03.2015
Producent:
Gearbox Software
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
RPG,   Strzelanina,   Akcja
Śr. czas:
90 godzin
Liczba graczy:
1-4
Premiery
Świat:
24.03.2015
Europa:
27.03.2015

Recenzja redakcji

Recenzja gry: Borderlands: The Handsome Collection
Wojtek Gruszczyk

Wojciech Gruszczyk

8.0
Recenzja gry: Borderlands: The Handsome Collection
PS4 XONE
Pokaż kolejne recenzje

Borderlands: The Handsome Collection - opis gry

Borderlands: The Handsome Collection to składanka dwóch gier wchodzących w skład serii Borderlands - “dwójki oraz The Pre-Sequela. Kolekcja ukazał się na PlayStation 4 oraz Xbox One, oferując oprócz lepszej oprawy także kilka innych dodatków.

Druga część Borderlands kontynuuje wątki pierwowzoru, ale jego znajomość nie jest potrzebna. Zmagania rozpoczynamy od wyboru postaci, która budzi się ledwo żywa na planecie Pandora. Przed wyzionięciem ducha ratuje ją robot o nazwie Claptrap. Okazuje się, że tajemniczy minerał Eidium rozprzestrzenił się po całej planecie będącej w uścisku Handsome Jacka - osobnika, który umiłował sobie polowanie na Vault Hunters, którym, tak się składa, jesteśmy my. Naszym pierwszym zadaniem będzie dostać się do ostatniego bastionu ruchu oporu walczącego z dyktatorem.

Dalsza część tekstu pod wideo

Sequel rozbudowuje formułę poprzednika zgodnie z zasadą “więcej i lepiej”. Na początku dostajemy do wyboru jedną z czterech klas postaci różniących się zdolnościami, a te można z czasem doskonalić, do czego służy rozbudowany system rozwoju. Strukturę rozgrywki oparto na misjach, podczas których ważną rolę odgrywa zbieractwo. Misje można przechodzić w kooperacji z innymi graczami.

The Pre-Sequel toczy się między pierwszą i drugą częścią serii. Konkretnie na księżycu oraz stacji orbitującej wokół Pandory. Fabuła skupia się ponownie na jednym z najbardziej znanych czarnych charakterów serii - Handsome Jacku. Jack powraca nie jako cwany, zuchwały, egocentryczny nie dający się nie lubić antagonista znany graczom, ale jako dopiero dążący do władzy i nie-sławy sarkastyczny gość pełniący rolę przewodnika głównych bohaterów.

Gameplay opiera się na podobnych założeniach. Do wyboru mamy kilka postaci reprezentujących inne klasy różniące się umiejętnościami, które z czasem można rozwijać. Nowością jest obecność lokacji, w której panuje niższa grawitacja, obecność grindera, przedmiotu pozwalającego tworzyć nowe bronie z posiadanych już pukawek, oraz nowych pojazdów.

Obie gry w edycji The Handsome Collection hulają w rozdziałce 1080p w 60 klatkach na sekundę, umożliwiają zabawę na split-screenie czterem osobom (a nie dwóm), zawierają wydane wcześniej dlc oraz oferują opcję przeniesienia save’ów ze starszych wersji.

Wideo - Borderlands: The Handsome Collection

Poprzednie wideo
Następne wideo
Youtube video
Youtube video

Komentarze (8)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper