Samsung Galaxy S24 potrafi odpalić gry z PC - Fallout 4, Oblivion czy Bioshock działają znakomicie

Technologie
5500V
Platforma Dex
Maciej Zabłocki | 17.06, 15:54

Kanał na YouTube o nazwie "ETA Prime" pokazał jakiś czas temu, że możliwe jest uruchomienie gier z PC na smartfonie Samsung Galaxy S24. Teraz twórcy tego kanału poszli o krok dalej i przeprowadzili dużo bardziej zaawansowane testy. 

Trzeba przyznać, że Snapdragon 8 Gen 3 pod względem mocy obliczeniowej robi duże wrażenie. ETA Prime wykorzystało w tym celu emulator Windowsa o nazwie "Winlator". Aplikacja oficjalnie nie obsługuje mobilnego procesora, ale zastosowano pewne obejście. Ponadto, wykorzystano platformę DeX, zewnętrzny monitor, a także klawiaturę i myszkę. Wszystkie tytuły uruchamiane były w oknie. 

Dalsza część tekstu pod wideo

Samsung Galaxy S24 doskonale poradził sobie z takimi grami jak Fallout 4, Oblivion czy Bioshock: Remastered. Wszystkie działały w 60 klatkach na sekundę na niskich detalach. Zadziałał też między innymi Cuphead. Co ciekawe, nie dało się na Winlatorze zainstalować Steama, wobec czego ETA Prime bazowało między innymi na GOGu. Jak widzicie na poniższym nagraniu, Snapdragon 8 Gen 3 radzi sobie świetnie i już teraz udowadnia, że smartfony są jak najbardziej gotowe do emulacji zaawansowanych tytułów. 

Źródło: NotebookCheck

Komentarze (12)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper