Microsoft: "Potrzebujemy mniejszych gier". Zaskakujące słowa dzień po zamknięciu Tango Gameworks

Gry
1610V
Resident Evil / Hi-Fi Rush / Shinji Mikami
Mateusz Kucharski | 09.05, 13:42

Szef Xbox Game Studios wygłosił niespodzianą wiadomość. Miało to mieć miejsce zaledwie dzień po ogłoszeniu zamknięcia kilku studiów developerskich.

Branża gier cały czas żyje ostatnimi decyzjami amerykańskiego giganta. Zamknięcia Tango Gameworks, Arkane Austin oraz Alpha Dog Games nie przewidział praktycznie nikt. Tuż po tym dramatycznym ogłoszeniu, Matt Booty (szef Xbox Game Studios) miał wypowiedzieć niezwykle zaskakujące słowa.

Dalsza część tekstu pod wideo

Jak wskazuje serwis The Verge, Booty uczestniczył w spotkaniu z pracownikami, na którym paść miało takie stwierdzenie:

Potrzebujemy mniejszych gier, które zapewnią nam prestiż i nagrody.

Wiadomość miała być dużym zaskoczeniem również dla samych słuchaczy. Xbox mówi o potrzebie posiadania mniejszych gier, które cieszyć się będą uznaniem na całym świecie, a dzień wcześniej decyduje się na zamknięcie studia, które taką grę stworzyło. Hi-Fi Rush zostało docenione przez graczy, recenzentów oraz otrzymało nagrody na kilku branżowych imprezach (BAFTA i The Game Awards).

Na tę wiadomość zareagował również John Johanas (reżyser Hi-Fi Rush), który udostępnił dość wymowną grafikę z gry.

Ciężko zatem powiedzieć, do czego odnoszą się słowa Matta Booty'ego. Microsoft posiada oczywiście inne mniejsze gry, które zdobyły uznanie wśród wielu osób. Taką produkcją jest np. Psychonauts 2. Pojawiają się jednak komentarze, że Double Fine Productions również może znajdować się w trudnej sytuacji. 

Źródło: The Verge

Komentarze (115)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper